Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi

Muharrem İnce’nin Genel Başkanlığını yürüttüğü Memleket Partisi’nin Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Maksat Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı tanımlama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

MUHALEFETİ YIPRATTIĞINI MAZERET GÖSTERDİ

Geçtiğimiz yıl CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne geçen Maksat Usluer muhalefeti yıprattığını mazeret gösterdiği istifa açıklamasında şu satırlara yer verdi: “Gün minik olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi veya aksini dikkate almak bile istemeyeceğim sürece, içinden gelerek ya da istemeyerek negatif katkıda bulunuyor elde etmek en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimiz bilgilerimize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma bir bir teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle. Saygılar sunarım.”

İşte Amaç Usluer’in o paylaşımı;

Muharrem İnce'ye büyük şok! Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer istifa etti

CHP’NİN AĞIR İSİMLERİNDENDİ

Amaç Usluer 17 Temmuz 2012’den bu yanlamasına CHP Parti Meclisi üyesi seçilerek 5 dönem bu görevde bulundu. 2015 yılında yapılan her iki seçimde de CHP liste başı adayı olarak Eskişehir Milletvekili seçildi. 5 Mayıs 2021 tarihinde Cumhuriyet Ahali Partisi’nden istifa etti. 17 Mayıs 2021 tarihinde Muharrem İnce’nin kurmuş olduğu Memleket Partisi’nde Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü olarak devir aldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.