Memleket Partisi’nde istifa dalgası yaşanıyor! Olağanüstü kurultay kararı alındı

Memleket Partisi'nde istifa dalgası yaşanıyor! Olağanüstü kurultay kararı alındı

Genel Başkanlığını Muharrem İnce’nin yaptığı Memleket Partisi yönetimindeki altı isim istifa etti. İstifa eden parti yönetimindeki isimler ise Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Niyet Usluer, Genel Sekreter Prof. De. Hakkı Akalın, Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üyesi ve Kurucu Aza Meryem Şengül Kala, MYK Üyesi ve Parti Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ve Parti Meclisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray olarak sıralandı.

MUHARREM İNCE’DEN DOĞAÜSTÜ KURULTAY KARARI

İstifa dalgasının arkasında Memleket Partisi’nde mucizevi kurultay kararı alındı. Sosyal medyadan yatptığı paylaşımda İnce, “17 Mayıs 2021’de kurduğumuz Memleket Partimiz, yaşadığı bütün sancılı süreçlere rağmen kısa sürede seçime girme hakkını kazandı. Bu aşamada yaşanan kuruluş sancılardan kurtulmak için Olağanüstü Kurultayımızı toplayacağız. Birlikte başaracağız. Geleceğimizi geri alacağız” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi'ndeki istifa dalgasının ardından olağanüstü kurultay kararı alındı

MUHALEFETİ YIPRATTIĞINI GEREKÇE GÖSTEREREK İSTİFA ETTİ

Geçtiğimiz sene CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne geçen Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Kasıt Usluer, muhalefeti yıprattığını gerekçe gösterdiği istifa açıklamasında şu satırlara yer verdi: “Gün küçük olsun bizim olsun zamanı yok. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir tercih sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış gibi görünen, alternatifi veya aksini dikkate almak bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeye istemeye negatif katkıda bulunuyor almak en büyük endişem. Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimiz bilgilerimize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma bir bir teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle. Saygılar sunarım.”

Memleket Partisi'ndeki istifa dalgasının ardından olağanüstü kurultay kararı alındı

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.