Meteoroloji’den 12 kente sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den 12 kente sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılan son değerlendirmelere kadar İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Bilecik, Osmaniye, Eskişehir, Ankara, Bolu, Kars ve Ardahan çevreleri, Kocaeli’nin doğu ilçeleri, Hatay’ın kıyı ilçeleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin yerel edinmek üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

12 İLE SARI KODLU UYARI

Yağışların; Ege Bölgesi ( Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir’in kuzey ve doğu çevreleri, Aydınlatılmış ve Muğla’nın iç kesimleri), Batı Akdeniz’in iç kesimleri (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın iç kesimleri) ile Eskişehir çevrelerinde lokal elde etmek üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kaslı (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri ve Kocaeli’nin doğu kesimlerinin lokal edinmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı bulutlu, İç Ege’nin yerel sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonradan iç kesimlerinde (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir’in kuzey ve doğu çevreleri, Aydınlatılmış ve Muğla’nın iç kesimleri) lokal almak üzere adaleli olması bekleniyor. Rüzgârın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden adaleli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Osmaniye çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin lokal sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden daha sonra Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde (Burdur ve Isparta çevreleri ile Antalya’nın iç kesimleri) lokal olarak adaleli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Bolu çevrelerinin lokal olmak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin lokal almak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve fazla bulutlu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir