Meteoroloji’den Ankara’ya uyarı! Sağanak yağış 16.00’da başlayıp sabaha kadar devam edecek

Meteoroloji'den Ankara'ya uyarı! Sağanak yağış 16.00'da başlayıp sabaha kadar devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) bugün Ankara’nın batısında öğleden sonradan beklenen kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış sonrası meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, lokal batmış yağışı, yağış derhal kaslı rüzgar ve kasırga ile ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara karşısında itinalı olunması uyarısını yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara’nın batısı ve çevre illeri için “sarı dikkat” yayınladı.

ÖĞLEDEN SONRA BEKLENİYOR

MGM’nin tahminlerine tarafından Ankara’nın batısında bugün 16.00’da başlaması beklenen kaslı sağanak yağış yarın 06.00’ya dek sürecek.

MGM’den yapılan izah etme şöyle: “Bugün öğleden sonra Kütahya çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Uşak, Eskişehir çevreleri ile Afyonkarahisar’ın batısı ve Ankara’nın batısında beklenen sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışların lokal adaleli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani su baskını, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, yağış hemencecik adaleli rüzgar ve kasırga ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve titiz olunmalıdır.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.