Meteoroloji’den uyarı! İstanbul dahil 14 ilde yağmur bekleniyor

Meteoroloji'den uyarı! İstanbul dahil 14 ilde yağmur bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere tarafından; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Marmara’nın doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Bolu, Karabük, Düzce, Artvin, Kars, Ardahan, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevki, Osmaniye, Hatay’ın kuzeyi, Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Adana ve Mersin’in iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Denizli ve Burdur’un güneyi, Isparta’nın doğusunun yerel almak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin eksik bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 14 ile yağış uyarısı

SICAKLIK DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA ARTACAK

Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde biraz artacağı, öteki yerlerde önemli bir değiştirme olmayacağı, güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin üstünde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den İstanbul dahil 14 ile yağış uyarısı

MARMARA

Pazartesi bölgenin doğusu ( İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Balıkesir’in doğusu) ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin lokal elde etmek üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli’nin güney çevrelerinin, Pazartesi öğle saatlerinden sonradan Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Manisa, İzmir’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Burdur’un güneyi ve Isparta’nın doğu çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Adana ve Mersin’in iç kesimleri, Osmaniye, Hatay’ın kuzeyi ve Kahramanmaraş’ın batısının lokal almak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, Pazartesi öğle saatlerinden sonradan Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinin yerel edinmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonradan Artvin çevreleri ile Rize ve Trabzon’un iç kesimlerinin yerel olmak üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Ardahan, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden daha sonra Kars ve Ardahan çevrelerinin lokal elde etmek üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.