MHP Genel Başkan Yardımcısı: 2023’te eğer farklı bir şey olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Genel Başkan Yardımcısı: 2023'te eğer farklı bir şey olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, “Peyderpey 2023 İlçe İlçe Anlatım ve Aydınlanma Programı” dahilinde Çorum’un Laçin ilçesindeki bir kıraathanede partilileriyle bir araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi incelemek ve vatandaşlara ulaşmak amacıyla başlatılan bölge ve il toplantılarını tamamladıklarını, ilçe ziyaretlerinin de bir hafta içinde tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE YARDIM VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadelenin yer aldığını gösteren Karakaya, “Bugün TBMM’de PKK’nın kolu, uzantısı olan bir siyasi partinin temsilcileri çıkıp ekonomi konuşabiliyor. ‘Ahali işsiz, halk müziği aç, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor lakin bir Allah’ın kulu da demiyor ama ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre yardim veriyorsunuz. Bu halk dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, bir de sizinle, PKK ile mücadele etmek için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin yetkili ağızları, 40 yılda PKK terör örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Terör örgütlerine karşı Suriye’de de operasyonların sürdürdüğünü andıran Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe yarmak zorunda kalmasa bugün hiç dış borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün de Türkiye’nin ekonomisine fazla zarar verdiğinin altını çizdi.

“BU PAZAR SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA YER ALIR”

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Halk İttifakı’nın ise adayının emin olmadığını aktaran Karakaya, “Bu pazar seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Cumhur İttifakı mı, Insanlar İttifakı mı denildiğinde kimin yanında yer alır? Insanlar İttifakı diyenler Allah rızası için el kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, açık ve net. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden açılma yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin yanına yer alır? Bizim idareli olarak sıkıntımız ne? Terör belalarından kurtulmak. Ekonomi için de refah için de bu gerekli.” diye konuştu.

ABDÜLHAMİD HAN SONDAJ GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, yeni dünya düzeni kurulma sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’de operasyonlar yaparak, Abdülhamid Han Sondaj Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Dünya düzeninin içinde ben de varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin eksen değiştirdiğine dikkati çeken Karakaya, şöyle devam etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü açık lakin bir eksen değiştiriyor. Dünya eksen değiştiriyor. Şuradan başka yola geçerken bir otomobil ister istemez sallanır, biraz yavaşlarsın, titiz geçersin. Daha Sonra da otobana çıkacaksın. Bunun için de zamana gereksinim var. Dolayısıyla şuan oysa işlem Türkiye’yi üretime sevk eden bir yapı. Her şey güllük gülistanlık demiyoruz, olması da mümkün değil lakin iyiye gidiyor. Dünya düzeni içinde Türkiye laf sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KERE HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çok manâlı olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, aslında ülkenin geleceği. 2023’te eğer farklı bir şey olursa, bugüne değin elde edilen kazanımlar en ince ayrıntısına kadar gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu kadar net söylüyorum. O gün, 15 Temmuz’da Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Genel Başkan’ımız ‘Evet biz bu arabayı buradan çıkarırız fakat bu otomobil bu motorla yol almaz, önce bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile değiştirilmiş bir sistemdir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’de minimum 3 defa hükümet gider gelirdi. Kazanç miydi onu da bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin eski sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Dönmek mümkün yok. Böyle bir şey değil, niye kandırıyorsunuz milleti. Altı koalisyonlu, fazla birileri var. İçişleri politikasında, güvenlik politikasında be Meral Akşener, acaba CHP ile bir anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini kabul ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan böyle bir şeye geldiğinde bu ülkeyi nasıl yöneteceksiniz? Biriniz diyecek ama ‘Suriye’de asker kalsın.’, öbürü diyecek ama ‘Çıksın.’ Biri diyecek fakat ‘PKK ile mücadeleye devam.’, öbürü diyecek ama ‘Biraz ara verelim ya da yapmayalım.’ Bilhassa aday belirlemiyorlar ama kamuoyu aday tartışıyor. Aday belirlenince ne olacak? CHP’nin söylediği apaçık. HDP bunların yanında. HDP olmasa nasıl kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Kendi partilerinin içlerinde dahi us konusunda birbirlerine yakın değiller.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Çorum'da 'Adım Adım 2023' programına katıldı Açıklaması

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir