MHP lideri Bahçeli’den Erşan Kuneri eleştirisi: Sözde komedyenlerin yer aldığı küfürlü diziler haddini aşmıştır

MHP lideri Bahçeli'den Erşan Kuneri eleştirisi: Sözde komedyenlerin yer aldığı küfürlü diziler haddini aşmıştır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık herzamanki grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“NETFLIX ARTIK HADDİNİ AŞMIŞTIR”

Konuşmasında, dijital yayın platformu Netflix için de “Artık haddini aşmıştır” diyen ve isim vermeden Cem Yılmaz’ın dizisi ‘Erşan Kuneri’yi niyet bölge Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Toplumsal bünyeyi bitki örtüsü gibi saran baskı vakalarında bir türlü azalma görülmemektedir. Aile faciaları, vahşet haberleri, çabuk cinayetler maalesef ulusal vicdanı yaralamaktadır. Bazı diziler, magazin programları, haberler herkesi rahatsız etmektedir.

“EKRANLARDA KAVGADAN, KARGAŞADAN DIĞER BİR ŞEY YOK”

Sabahın erken saatlerinden gece saatlerine kadar kavgadan, kargaşadan ekranlarda hiçbir şey göze çarpmamaktadır. Gidişat iyi değildir. Şiddete aşağıya çekme nedeniyle konunun uzmanları göre yapılacak geniş katılımlı bir şura toplantısı ilk kez olmak üzere her mecraya başvuru edilmelidir.

“KADINI METALAŞTIRAN DİZİLERİN NERESİNİ TAKDİR EDECEĞİZ?”

Netflix’te sözde komedyenlerin rol aldığı diziler haddini aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Küfür etmenin neresine güleceğiz? Kadını metalaştıran, erkeği yozlaştıran dizilerin neresini takdir edeceğiz? Bohem ve aşağılık hayatlar varken, üstelik bunların özgürlükçü poz vermeleri kumpastır. Sebze ve meyve fiyatlarını eleştirip bir aylık mutfak masrafını bir gecede harcayanlar, ne olacak bu memleketin hali diye gevşek gevşek konuşanların tatlı su solcularını, birahane devrimcilerinin, üç kağıtçı demokratların bize anlatacak hiçbir şeyi olamaz. Değersizliğin kuyusuna düşenlerle yol yürünemez. Ortak bir gelecek hayali kurulamaz.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.