MHP lideri Bahçeli’den KPSS skandalıyla ilgili ilk açıklama: 20 soruya kimlerin doğru cevap verdiği tespit edilmeli

MHP lideri Bahçeli'den KPSS skandalıyla ilgili ilk açıklama: 20 soruya kimlerin doğru cevap verdiği tespit edilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından, “cemevi saldırısı” ve ” KPSS’ye yönelik iddialar” hakkında izah etme yaptı. Türkiye’nin bölgesel liderlik pozisyonunu tahkim ve yardım ettikçe, küresel aktörlük mevkisinde sivrilip adından ve müessir adımlarından bahsettirdikçe karanlık odakların, kaotik oluşumların, kargaşaya bel bağlamış onursuzların anında karşı harekete geçtiğini bahis eden Bahçeli, bu kapsamda belirginleşen sebep-netice zincirinin halkalarının berrak bir şekilde ortada olduğunu belirtti.

“TÜRKİYE’NİN ATAĞA KALMASINI HAZMEDEMEDİLER”

Her müstesna ilerleyişin gecikmeden menfur ve menhus bir tertiple zorlama altına alınmaya, üzerinin karalanmaya çalışıldığını kaydeden Bahçeli, ne vakit Türkiye atağa ve ayağa kalksa, bunu hazmedemeyen çevrelerin bambaşka bir alanda kriz üretip toplumsal hassasiyetleri kaşıyarak devlet-millet dayanışmasını zedeleme arayışına girdiğini açıklama etti.

“TÜRKİYE SABOTAJLARA MARUZ KALDI”

Parlak gelişmeleri aynı zamanlı peşine düşüp takip eden müessif ve yersiz olayların iç yüzüne ışıklar salındığında ortaya dökülen hiçbir sorunun zamanlama açısından şans eseri olan olmadığının anlaşılacağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin önünü kesmek için kuyruğa girenlerin bununla beraber uzlaştırma, rahat ve istikrar vasatını devirmek için fırsat kollayan, hava koklayan, zemin yoklayan iç ve dış mihraklardan teşekkül eden bir facia lobisi halinde devreye girdikleri son derece açıktır. Bilhassa son aylarda bölgesel ve küresel sorun başlıklarına fazla ve yapıcı şekilde müdahalede yer alan, daha önemlisi sözü dinlenen ve etkili sonuçlar bölge Türkiye’nin birbirine eklemlenmiş, kurgusu ve kumandası kuyumcu titizliğiyle yapılmış sabotajlara maruz kalması titiz hiçbir gözden kaçmamıştır.”

“CEMEVİ SALDIRILARI GELİŞİGÜZEL BİR FİİL DEĞİL”

Ankara’da Türkmen-Alevi Bektaşi Vakfı, Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Başlıca Fatma Cemevi’ne yapılan alçak saldırıların Türkiye’nin hayat damarlarına neşter vurma çabasından başka bir şey olmadığını vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: “Cemevine ve Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimize yapılan hain ve hasmane eylemler emin merkezlerden provoke edilen Türk, Türkiye ve İslam düşmanlığıdır. İçinden geçtiğimiz vakit diliminin tüm iyimser ve müspet ortamı dikkate alındığında cemevi saldırganlığının bir meczubun, mendebur bir suçlunun gelişigüzel bir fiili olmayacağı keskin olarak görülecektir. Ajanlarının tasmasını çıkarıp üzerimize salanlarla çetin bir hesaplaşma milli ve manevi bir mesuliyet olarak omuzlarımızdadır.”

20 SORUYA KİMLER DÜRÜST CEVAP VERDİ, TESPİT EDİLMELİ

Geçen hafta sonu yapılan KPSS’yle ilgili iddiaya değinen Bahçeli, “Adli ve yönetimle ilgili tasarruflarla meselenin üstüne gidilmesi muhakkak yerindedir, lakin tatmin edici değildir.” ifadesini kullandı. MHP’nin Türkiye’yi amaç alan kuşkulu olaylarla ilgili gösterme ve önerilerinin emin, berrak ve sürekli olduğunu bildiren Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Cemevi saldırısıyla KPSS skandalının fazla yönü olan araştırılmasının yanında, Zeytinburnu Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangının kundaklama olup olmadığı mutlak surette açıklığa kavuşturulmalıdır. KPSS’de meydana çıkan ve bir yayınevinin deneme kitapçığında sorulduğu anlaşılan 20 soruya kimlerin tam ve eksiksiz içten cevap verdiği saptama edilmeli, bu şahıslarla ilgili inceleme de şimdi yapılmalıdır. Belki ilgili yayıneviyle bahse konu soruların hepsine içten cevaplar verenler aralarında akılcı bağ ve bağlantı bulunursa, bunların alayı ansızın ad isim afişe edilmeli, en ağır cezaya çarptırılmalıdır. Hiçbir evladımızın haklarının gaspına sessiz durmayacağımız, emeklerinin ve ümitlerinin heba edilmesine seyirci kalmayacağımız bilinmelidir.”

“AKLINA BAŞINA ALMASI BİLHASSA İKAZIMDIR”

Bahçeli, bazı medya organlarında partilerini töhmet aşağı adamak, hatta itham ve iftirayla kendi tribünlerine şirin gözükmek için çırpınan sanatçı bozuntuları ile ahlaksız yorumcuların haddini aştıklarının görüldüğünü açıklama ederek, şu değerlendirmede bulundu:”Kimin taşeronu, kimlerin teşrifatçısı, kimlerin tandansı aşağıda olduğu aşağı yukarı kesin olan ‘Şimşek’ soyisimli çakaralmaz ve ateşi sönmüş mahlukun aklını başına alması özellikle ikazımdır. Böyle ucubeleri manidar bir dönemde ekranlara çıkarıp partimize ve Cumhur İttifakı’na söz ettirenler de ağır sorumluluktan kurtulamayacaktır. Türkiye operasyon çekilecek, zillete düşenlerin elinde un minik olacak bir ülke değildir.

“KPSS İPTALİ ZORUNLU TERCİH OLARAK ELE ALINDI”

KPSS sınavının iptali ve baştan yapılması gerekli bir tercih olarak ele gücenmiş olsa bile, bu tedbirin getireceği bazı açmazlarla muhatap kalınacağı da unutulmamalıdır. Türkiye istikrarlı ve kahramanca yürüyüşünden vazgeçmeyecektir. Cumhur İttifakı’nı itham ve suçlu görüntü ayıbına karşılıklı olanlar ahlaksızlığın köşe taşlarıdır ve bedelini ödeyeceklerdir. Aziz milletimizin huzuruyla ve umuduyla oynama cüretinde olanlar ise belirli surette pişman edilecektir.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.