MHP lideri Devlet Bahçeli, sınav öncesi kimliğini unutan ve polise verdiği cevapla yürek parçalayan Ayşe için harekete geçti

MHP lideri Devlet Bahçeli, sınav öncesi kimliğini unutan ve polise verdiği cevapla yürek parçalayan Ayşe için harekete geçti

Osmaniye’de yakınları göre sınava gireceği Osmaniye Anadolu Lisesi’ne bırakılan Ayşe Sabancanlı, salon girişindeki kontrolde kimliğinin yanında olmadığı fark edilince alınmadı. Ağlamaya başlayan Sabancalı’ya polisler, öğretmenler ve diğer veliler, takviye için seferber oldu.

“ANNEM VE BABAM VEFAT ETTİ”

Okul antre kapısındaki görevli polisler sakinleştirmeye çalıştıkları genç kıza ‘annen-baban nerede’ diye sordu. Ayşe Sabancalı’nın ‘ikisi de vefat etti’ demesi üstüne duygu dolu anlar yaşandı. Gözyaşı döken genç kız, aile yakınlarının numarasını polis ekiplerine söyledi.

GÖRÜNTÜLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Yakınları genç kızın otomobilde unuttuğu kimliğini getirdi. Ve Ayşe Sabancalı sınava girebildi. O anlar cep telefonu kamerasına yansırken, sosyal medyada genç kızın videosunu izleyenler gözyaşlarını tutamadı. Genç kız başarılı geçen sınavdan sonradan ilk kez polisler olmak üzere herkese teşekkür etti.

MHP LİDERİ BAHÇELİ DEVREYE GİRDİ

Pazar günü yaşanan olayın peşinde ise dikkat çeken bir gelişme yaşandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla harekete geçen Osmaniye Vakfı, Ayşe Sabancalı’nın bütün eğitim masraflarının kendileri tarafından karşılanacağını duyurdu.

OSMANİYE VAKFI BÜTÜN EĞİTİM MASRAFLARINI ÜSTLENDİ

Osmaniye Vakfının sosyal ağ hesabından yapılan paylaşımda, “Osmaniye’de üniversite sınavına girişi esnasında gündeme gelen hem yetim hem de kimsesiz kızımız Ayşe Sabancalı’nın devlet veya vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve bölümde okumak istiyorsa Vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadeleri kullanıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.