MHP’nin kapattığı Diyarbakır Teşkilatı’na

MHP'nin kapattığı Diyarbakır Teşkilatı'na

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün; sosyal ağ hesabından, “MHP Diyarbakır il teşkilatımız görülen ihtiyaç üstüne parti tüzüğümüzün ilgili maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden iptal edilmiş, il başkanlığımız kapatılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

İL BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ GÖZALTINDA

Yalçın’ın bu açıklamasının arkasında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı bir soruşturma dahilinde MHP Diyarbakır İl Başkanlığı yöneticilerine operasyon düzenlendi. ‘tigrishaber’ internet sitesinin haberine kadar; MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ile bir takım yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

BAŞKAN HAKKINDA DOSYA SUNDULAR

Eski MHP Diyarbakır Kocaköy İlçe Başkanı Zeynel Can; Kayaalp başkanlığından önceki MHP Diyarbakır yöneticileri ile birlikte, salı günü, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a görüştüklerini ve Kayaalp yönetimi hakkında dosya sunduklarını aktardı.

“CEZAEVİNDEKİLERİ HÜR BIRAKMAK ADINA PARA ALDILAR”

ANKA Haber Ajansı’na konuşan Can, “Dosyanın içinde, Diyarbakır’da milleti işe sokmak için ve cezaevindeki mahkumları vazgeçmek için para aldıkları, vardı. Ülkücülük ve milliyetçilik bu değildir. Buna dayanarak Genel Başkanıma ve Genel Başkan Yardımcıma evrakları sundum” dedi.

TALİMATI BAHÇELİ VERMİŞ

Can, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na da benzer dosyayı sunduklarını ve kendisinin de ifadesinin alındığını belirtti. Can, “Dolandırıcılık ve ahlak masası onları gidip gözaltına aldı” dedi. Can, dosyayı sunmasının arkasından Bahçeli’nin Diyarbakır İl Başkanlığı’nın kapatılması yönünde direktifler verdiğini aktardı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.