MHP’yi karıştıran skandal iddianın ayrıntıları ortaya çıktı: 17 yaşındaki bir erkek çocuğunu cinsel organına masaj yapmaya zorlamış

MHP'yi karıştıran skandal iddianın ayrıntıları ortaya çıktı: 17 yaşındaki bir erkek çocuğunu cinsel organına masaj yapmaya zorlamış

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Diyarbakır İl Teşkilatı’nın feshedildiğini duyurdu. Yalçın, “MHP Diyarbakır il teşkilatımız görülen ihtiyaç üzerine parti tüzüğümüzün ilgili maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden iptal edilmiş, il başkanlığımız kapatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANI, CİNSEL İSTİSMAR SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDI

MHP’den yapılan açıklamadan bir gün sonradan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı bir soruşturma kapsamında MHP Diyarbakır İl Başkanlığı yöneticilerine operasyon düzenlendi. Operasyonda, MHP Diyarbakır İl Başkanı Âlem Kayaalp gözaltına alındı. Kayaalp, emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edildi. Kayaalp, çıkarıldığı nöbetçi sulh cinayet hakimliğince “cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklandı. Kayaalp’in 17 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu öğrenildi.

“VAHİM BOYUTU ANLAYINCA TEŞKİLATI DERHAL FESHETTİK”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili açıklamasında, “Hadise çok hassastı. İddialar fazla ciddiydi. yine de ihtiyatlı yaklaşmalı, neyin ne olduğuna iyi bakmalıydık. O sebeple adaletten ayrılmamak için kılı kırk yardık. Biz MHP olarak hiçbir zaman kol kırılır yen içinde kalır mantığı içinde olmadık, içimizden biri de olsa hiçbir şeyin üzerini örtmeyiz.” dedi.

İSTİSMARIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Öte yanlamasına yaşanan olayla ilgili teferruatlar da ortaya çıkmaya başladı. İsmail Saymaz’ın köşesinde aktardığı bilgilere kadar her şey, E.A. adlı 17 yaşında erkek bir çocuğun ifade vermesiyle başladı. İlçe başkanlığında tanıştığı kişiler kadar Kayaalp’in villasına götürülen E.A burada geçirdiği emin bir süreden sonra istismara uğradığını; Kayaalp’in odasına çağrıldığını, bacaklarına ve cinsel organına masaj yapmaya zorlandığını öne sürdü.

Saymaz yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “E.A.’nın her gün villaya gittiği, konuklara nehir servisi yaptığı ve kimseler olmadığında Kayaalp’in masaj bahanesiyle çocuğa istismarda bulunduğu ileri sürülüyor. Bu istismarın minimum altı defa gerçekleştiği iddia ediliyor. Son olayda Kayaalp’in sürtünerek, istismarda bulunduğu öne sürülüyor. E.A.’nın ‘Masaj yaptıracağı zaman odadaki iki kapıyı kapatıyor ancak kilitlemiyordu. Dışarıdakiler kapıyı çalmadan girmedikleri için bu sürede toparlanma fırsatı buluyordu’ dediği vurgulanıyor.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.