MİT, TSK’ya karşı birçok eylemin sorumlusu olan PKK’lı sözde eyalet sorumlusu Yusif Mahmud Rebani’nin öldürüldüğünü açıkladı

MİT, TSK'ya karşı birçok eylemin sorumlusu olan PKK'lı sözde eyalet sorumlusu Yusif Mahmud Rebani'nin öldürüldüğünü açıkladı

MİT, PKK’nın iddiaya göre Haftanin eyalet sorumlusu olduğu dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik saldırıların talimatını veren terörist Rebani’nin Suriye’de bulunduğunu tespit etti.

OPERASYONU TAMAMLAYIP YURDA DÖNDÜLER

Araştırmaların derinleştirilmesinin peşinde operasyonu gerçekleştiren MİT, terörist Rebani ile beraberindeki iddiaya göre Amude-Derbesiye eyaleti genel istihkam sorumlusu “Ruhaz Amude” kod adlı Mazlum Esat’ı etkisiz hale getirdi. Operasyona katılan takım, sonradan güvenli şekilde Türkiye’ye döndü.

MİT'ten bir büyük başarı daha! PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu öldürüldü

PKK’NIN İRAN KOLUNDA TAHSIS YAPMIŞ

PKK’ya 1990’lı yıllarda katılan terörist Rebani’nin, 2010’da örgütün İran kolu PJAK’ın güya en üst yürütme organı “Koordinasyon Komitesi”nde sorumlu olarak devir yaptığı belirlendi. 2014’te Irak’ın Kandil bölgesinde yapılan örgüt konferansının arkasından sözde Doğu Kürdistan Demokratik ve Özgür Kongresi’nin kurucu benzeyen başkanı olarak seçilen Rebani, benzer sene PKK’nın silahlı kanadı HPG Askeri Konseyi’nin de kurucu üyeleri arasında yer aldı.

MİT'ten bir büyük başarı daha! PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu öldürüldü

ÇOK SAYIDA EYLEMİN ORGANİZATÖRÜ

2018’de Pençe harekatları öncesinde stratejik öneme sahip sözde HPG Haftanin eyalet sorumlusu olarak görevlendirilen terörist, Haftanin’deki terörist faaliyetleri esnasında TSK’ya karşın çok sayıda eylemi organize etti. Terörist Rebani, 2021’de Barıştırma Pınarı Harekatı’nda terörden arındırılan Rasulayn bölgesinin sınır komşusu Amude-Derbesiye bölgesine sözde eyalet sorumlusu olarak görevlendirildi.

MİT'ten bir büyük başarı daha! PKK/YPG'nin sözde eyalet sorumlusu öldürüldü

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir