Muğla’da çalıştığı mekanda öldürülen Zehra’nın babası ifade verdi: Parasını istemesi üzerine öldürülmüş

Muğla'da çalıştığı mekanda öldürülen Zehra'nın babası ifade verdi: Parasını istemesi üzerine öldürülmüş

Konya’nın Karapınar ilçesinde oturan Zehra Bayır, madde bağımlısı kardeşi M.B.’nin (16) çare masraflarını karşılamak için Muğla’nın Milas ilçesine giderek çalışmaya başladı. Burada eğlence mekanında çalışan Bayır, iddiaya göre, 24 Temmuz’da para meselesi sebebiyle tartıştığı işletme sahiplerince başına sert cisimle vurulup öldürüldü, cesedi de bahçedeki havuza atıldı. Zehra Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’da defnedilirken, cinayetle ilgili gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü ise tutuklandı.

“MUĞLA’DA OLDUĞUNU ACI HABERİ ALINCA ÖĞRENDİM”

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı kadar başlatılan soruşturma kapsamında Zehra Bayır’ın ailesinin de ifadesine başvuruldu. SEGBİS ile ifade veren aile fertleri, kızlarını öldürenlerden davacı olduklarını belirtti. Baba Oğuzhan Bayır(46) da ifadesinde, kızıyla en son nisan ayında görüştüklerini ve Muğla’da olduğunu da jandarmanın acı haberi vermesiyle öğrendiğini söyledi.

Çalıştığı eğlence mekanında cinayete kurban giden Zehra'nın babası ifade verdi: Parasını istediği için öldürülmüş

“PARASINI İSTEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLMÜŞ”

Kızının meslek arkadaşlarının cinayetle ilgili kendisine anlattıklarını savcılıkla paylaşan Bayır, “Kızımın iş arkadaşı, kızımın Konya’ya dönmek için çalıştığı yerden alacağı parasını istemesi üzerine öldürüldüğünü söyledi. Kızımı öldürenlerden şikayetçiyim” dedi.

Çalıştığı eğlence mekanında cinayete kurban giden Zehra'nın babası ifade verdi: Parasını istediği için öldürülmüş

“TEDAVİ GÖREBILEN KIZIMIN SAĞLIK DURUMU İYİ”

Oğuzhan Bayır, kızı Zehra’nın öldürülmesiyle ilgili yasal mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti. Kadına güçlü olarak mücadele eden çok sayıda avukatın da kendileriyle temasa geçtiklerini gösteren Bayır, “Sağ olsun fazla sayıda avukat, kızımın öldürülmesi olayını savunmak istedi. Onlarla birlikte kızımı öldürenlerin en ağır canice almasını sağlayama çalışacağım” diye konuştu. Diğer kızı M.B.’nin ise sıhhat durumunun iyi olduğunu kaydeden Bayır, “Diğer kızım M.B. geçen pazartesi günü Ankara’da çare olmaya başladı. Şu lahza sağlık iyi ve tedavisi olumlu ilerliyor. Çare gördüğü hastane de bahçeye çıkıyor, hayvanlarla ilgileniyor. İnşallah tedavi sonucu kızım bu kötü alışkanlığını bırakacak. Kızımla birlikte yeni bir yaşam kuracağım. Onun iyi olması için elimden geleni yapacağım” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.