Muhalefetin yapamayacağını iddia ettiği projeyi bitirdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan gülünce salon coşkuya kapıldı

Muhalefetin yapamayacağını iddia ettiği projeyi bitirdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan gülünce salon coşkuya kapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Insanlar Kongre ve Kültür Merkezi’nde DSİ göre yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Yeni yapılacak Silvan Barajı hakkında veri veren Erdoğan, “Ülkemizin en büyük kalkınma projesi GAP’ı hızlandırdık. GAP’ın en büyük adımlarından biri olan 8 barajdan oluşan Silvan Projesini de çabucak tamamlayacağız. Projenin ana yapısı olan ve ülkemizin Atatürk Barajı’ndan sonraki 2. büyük eseri olacak Silvan Projesi yakında faaliyette olacak” dedi.

Erdoğan muhalefetin sözlerini eleştirirken durup gülümsedi, salonda tezahüratlar yükseldi

“ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NE BAŞLARKEN BİZİMLE DALGA GEÇTİLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında 18 Mart Çanakkale Köprüsü’nün proje sürecinde muhalefet göre kendilerine karşın, “Bunu yapabilir misiniz?” sözlerine atıfta bulundu. Erdoğan, “Ülkemizi 20 yılda asırlık eser ve hizmetlere kavuştururken aklımızda her zaman daha büyük hedefler vardır. Her alanda kalkınmanın altyapısını önemli ölçüde tamamladık. Acilen sıra esas hedeflerimizde; yani 2053 vizyonumuzu hayata geçirmekte. Bundan 11 yıl önce milletimizle 2053 yılı hedeflerimizi paylaştığımızda birileri bize saldırmıştı. Türkiye’nin elde ettiği her kazanımı değersizleştirmeye çalışanları üzüntüyle takip ediyorum. Dünyada kendi ülkesinin felaketinden medet umacak perişan bir güruhun yaşadığı bir diğer yer var mıdır, bilmiyorum. 18 Mart Çanakkale Köprüsü, başlarken bizimle dalga geçtiler. Bu olur mu? Bağlı bunlara göre olmaz” dedi.

Erdoğan muhalefetin sözlerini eleştirirken durup gülümsedi, salonda tezahüratlar yükseldi

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ SÖZLERİNİN ARDINDAN ALKIŞ TUFANI KOPTU

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından salonda az kalsın alkış tufanı koptu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinleyenler hep bir ağızdan “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atmaya başladı. Erdoğan sloganların bitmesinin arkasından konuşmasına devam etti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir