Muharrem İnce’den Latif Şimşek’i darp eden Cemal Enginyurt’a sert gönderme: Siyaset dil ve beyinle yapılır

Muharrem İnce'den Latif Şimşek'i darp eden Cemal Enginyurt'a sert gönderme: Siyaset dil ve beyinle yapılır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, farklı alanlara yönlendirilmiş temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Denizli’ye geldi. İnce, Kale ilçesinde partililer tarafından karşılandı. sonradan Merkezefendi ilçesine geçen İnce, bir otelde basın toplantısı düzenledi.

“ÇALIŞMALARA KÖY OKULLARINI AÇARAK BAŞLAYACAĞIZ”

Toplantıda, Memleket Partisi’nin iktidarında 100 günde yapacaklarını ifade eden Muharrem İnce, çalışmalarına köy okullarını açmakla başlayacaklarını belirterek, “Köy okullarını açarsak, şu anda domates fiyatı yüksek, biber pahalı, bunu konuşuyoruz, ona da faydası olacak. Imal artacağı içindir. İkili eğitim yok edilmeli, anında, sabahçı, öğlenci uygulamasını anında bitirmeliyiz. Birleştirilmiş sınıf bu çağın ayıbıdır. Köy okullarını açsak atanamamış öğretmenlerin hepsini atasak bile yetmez. Öğrenci sayısı 750’nin üstünde olan okulları hastaneler gibi yöneteceğiz. Mektep müdürü bambaşka olacak. Eğitim alanı öbür olacak. Mektep müdürü, öğretmen olması gerekmez. Mektep müdürü, işletme fakültesi mezunu da olabilir. Kırılan pencerenin camını taksın, tebeşir alsın, okulun eksiğiyle, gediğiyle uğraşsın lakin eğitim konuları yüksek lisans yapacak, yabancı dil bilecek, alanında kitap yazacak, çalışmaları olacak, eğitim akademisine gidecek. Öğretmenliği inşallah Memleket Partisi’nin iktidarında yargı ettiği noktaya getireceğiz” diye konuştu.

Muharrem İnce'den yayında gazeteciye saldıran Cemal Enginyurt'la ilgili bomba sözler: Kendini ringde zannediyor

ANKET FİRMALARINA ELEŞTİRİ

Anket firmalarını eleştiren İnce, “Anket firmaları hem iktidardan ayrıca de muhalefetin belediyelerinden korkuyor. Belediyelerle fazla işi var bunların çünkü. Anket firmalarını otobüsümüze davet ediyorum. aklında bulundurmak istiyorum. Sokakları bir görün bakalım, sandığınız gibi miymiş? Korkmayın bu kadar ya” dedi.

“6’SINDAN BİRİSİ DE ÇIKIP, ‘ERDOĞAN’I YENERİM’ DİYEMİYOR”

Bir gazetecinin 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayını açıklamadığı sorusu üstüne ise İnce, “Altısından birisi de çıkıp da ‘Ben Erdoğan’ı yenerim, düşün peşime’ diyemiyor. Bir ben diyorum. Dolar 4 TL iken Erdoğan’ı salladım. Acilen dolar 18 TL muhakkak yenerim” ifadesini kullandı.

Muharrem İnce'den yayında gazeteciye saldıran Cemal Enginyurt'la ilgili bomba sözler: Kendini ringde zannediyor

“CEMAL ENGİNYURT KENDİNİ RİNGDE ZANNEDİYOR”

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek aralarında yaşanan olaya ilişkin soruyu da cevaplayan İnce, “Cemal Enginyurt kendini ringde zannediyor. Meclis’i de ring zannediyor. Her yeri ring zannediyor. Ona yumruklarını yok, dilini kullanmasını öneririm. Siyaset yumrukla yapılmaz, dil ve beyinle yapılır. İkisini kullanmasını tavsiye ediyorum” dedi.

İnce, toplantının ardındaki Kaleiçi esnafını ziyaret etti.

Muharrem İnce'den yayında gazeteciye saldıran Cemal Enginyurt'la ilgili bomba sözler: Kendini ringde zannediyor

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir