Muharrem İnce’den ‘muhalefet medyası’na yeni tepki: Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini

Muharrem İnce'den 'muhalefet medyası'na yeni tepki: Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Yalova’nın Elmalık köyündeki evinin bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muhalefet medyasına karşın sorduğu soru ardından tepkilere değinen İnce, “Bir soru sordum çıldırdılar. Medya cumhuriyet tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Parayı verenin düdüğü çaldığı bir medya düzeni var” dedi.

CHP VE İYİ PARTİ BELEDİYELERİNİ SIRAYLA AÇIKLAYACAK

Muhalefet medyasının CHP ve İYİ Parti’nden maaş aldıkları yönünde sözleri sonrası yapılan açıklamalara da cevap veren İnce, şöyle konuştu:

“Önce ‘iftira atıyorsun’ dediler. Sonra dediler ama, ‘biz kontrat’ yaptık. Utanmazlığın bu kadarı olur. Maaşın adını kontrat yapmışlar. Hizmet satın alıyorlarmış. Haraca bağlamışlar tüm muhalefet belediyelerini. Her bir belediyeden haraç alıyorlar resmi olarak. Aylık maaş alıyorlar. Bir tanesine, Mudanya’yı açıkladım. Sırayla açıklayacağım bazılarını. Acilen her yerde soruyorum, hangi belediyeden ayda kaç para alıyorsunuz? Bunu açıklayın. Besleme basınsınız siz. Neymiş bağımsız gazetecilermiş bunlar. Allah Allah siz nasıl bağımsız gazetecisiniz ya? İktidara söz ediyorsunuz, muhalefete niye söz edemiyorsunuz? Sizin iktidar medyasından ne farkınız var?”

Muharrem İnce'den 'muhalefet medyası'na yeni tepki: Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini

“SEVSİNLER SİZİN DEMOKRASİNİZİ”

İnce, Memleket Partisi’nde olduğu için muhalefet televizyonlarında programlara katılamayan eski üyelerinin istifa sonra bir programa katıldığını dile getirerek, “Memleket Partisi’ndeyken tweet atan bir arkadaşımız var. ‘Halk TV, KRT, Tele1 bütün muhalefet partilerini Derman, Gelecek partileri dahil ekrana çıkartıyor Memleket Partisi’ni ziyafet etmiyorsa bunu olağan mi değerlendireceğiz? Bundan sonradan hiç kimse hiçbir kanal için yandaş demesin’ bu arkadaşımız Memleket Partisi’ndeyken bu tweet’i atmış. Memleket Partisi’nden istifa etmiş, ‘Saat 21.00’de Tele1’deyim’ diye tweet atmış. Sevsinler sizin demokratlığınızı” diye konuştu.

Muharrem İnce'den 'muhalefet medyası'na yeni tepki: Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini

“GAZETECİLİK YAPIN DİYORUM, DALKAVUKLUK SOYTARILIK YAPMAYIN”

Partisine yer vermeyen muhalefet medyasına eleştirilerini sürdüren İnce, “Tüm renkler kirlendi fakat muhalefet de kirlenmeyi beceri sanıyor. Ayrıca başka bir savunmaları da var. ‘Ya Muharrem İnce sen cumhurbaşkanı adayıyken senin ekibinle de anlaşma yaptık, seni de o vakit fazla gösterdik, canlı verdik. Acilen veremiyoruz’ niye ‘O vakit senden para alıyorduk seni gösteriyorduk, şu anda parayı diğer yerden alıyoruz onları gösteriyoruz’ Vereceğim paranızı ya. Kaç paraysa bir söyleyin bakalım da. Böyle medya olur mu, basın olur mu, böyle gazetecilik olur mu? Bu millet hizmetidir. Mecbursun kardeşim, haber değeri varsa. Daha Sonra da utanmadan senin haber değerin yok göstermiyoruz diyorsun. Vereceğim paranızı. Tarifenizi gönderin toplarız aramızda veririz ya. Millet hizmeti yapıyorsunuz siz, kokuşmuş, çürümüşsünüz. Gazetecilik yapın diyorum. Dalkavukluk, soytarılık yapmayın” diyerek tepkisini gösterdi.

Muharrem İnce'den 'muhalefet medyası'na yeni tepki: Haraca bağlamışlar bütün muhalefet belediyelerini

MERDAN YANARDAĞ’IN AÇIKLAMALARINA GÖSTERDİ: PKK SEVER

İnce, Tele1 Genel Yayınlama Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın kendisine karşın sözlerine de tepki gösterdi. Yanardağ’ın geçmişteki tweetlerini okuyan İnce, şunları kaydetti:

“Merdan Yanardağ denilen bir zat var. Bana ağır laflar ediyor görüyorum. Ciddiye aldığımdan yok. Niçin bu adamı ciddiye almıyorum, adamın tweetlerine bakın. ‘Kürtlerin ayrılması ve egemen bir devlet kurmasını bence hiçbir sakınca değil. O devletin niteliğinin ne olacağı önemli.’ Bu tweeti atan zavallı bu. ‘Denktaş bununla beraber Kıbrıs’ta bir çok kontrgerilla operasyonunda muhalifleri öldürten sağ milliyetçi bir politikacıdır’, ‘Roket atmak üzereyken vurularak öldürülen saldırgan PKK’lı çıksa bile bu suikastı PKK’nın yaptığını söylemek en kolaycı açıklamadır’ PKK sever. ‘Dinci, ulusalcı ve liberal ön yargılar sebebiyle içten bir Kemalizm tartışması bile yapılamıyor. Öcalan bu konuda içten çizgide. Burada Sayın demeyi unutmuş. Bu rezil adamın neyi ile uğraşayım.”

“SÖZLEŞMELERİ AÇIKLAYIN UYANIKLAR”

İnce, konuşmasının sonunda muhalefet medyasından yaptıkları sözleşmeleri açıklamasını bir defa daha can atarak, “Sözleşmeleri açıklayın uyanıklar. Aydan aya kaç para avanta alıyorsunuz. Sizi deşifre edeceğim, hepinizi. Ne Cumhur ne Halk Müziği tek yol Memleket” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.