Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 13 ilin emniyet müdürlüklerinde değişikliğe gidildi

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 13 ilin emniyet müdürlüklerinde değişikliğe gidildi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Devir Kararnamesi ile bulundukları yerlerde atama sürelerini tamamlayan, hizmet ya da mazeretleri uyarınca kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni devir yerleri liyakat ve kıdemleri alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

329 KAYMAKAMIN TAHSIS YERİ DEĞİŞTİ

1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede tayin yapan 37, 3. sınıf ilçede ödev yapan 43, 4. sınıf ilçede tahsis yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede atama yapan 61 almak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının ödev yerleri değiştirildi. İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın ödev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12’si bambaşka görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya yan tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve bilhassa kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi. Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

EMNİYETTEKİ ATAMALAR

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın Polis Başmüfettişi, Giresun İl Güvenlik Müdürü Saruhan Kızılay Güvenlik Genel Müdürlüğü Evrak Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanı, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Diyarbakır İl Güvenlik Müdürü, Antalya İl Güvenlik Müdürü Mehmet Murat Ulucan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş Sakarya İl Emniyet Müdürü,Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanı Orhan Çevik Antalya İl Güvenlik Müdürü, Emniyet Genel Müdürlüğü Doküman Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkanı Recep Hoş Yazıcı Giresun İl Güvenlik Müdürü, Vekaleten Karabük İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Kadir Yırtar Karabük İl Emniyet Müdürü, Vekaleten Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Art Arda Kütahya İl Güvenlik Müdürü, Vekaleten Nevşehir İl Güvenlik Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Ali Loğoğlu Nevşehir İl Emniyet Müdürü,Vekaleten Siirt İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Hakan Yıldırımoğlu Siirt İl Emniyet Müdürü, Vekaleten Sinop İl Güvenlik Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Tarıkhan Çetiner Sinop İl Güvenlik Müdürü, İstanbul Terörle Mücadeleden sorumluluk sahibi İl Güvenlik Müdür Yardımcısı Polis Başmüfettişi Kayhan Ay Kastamonu İl Emniyet Müdürü olarak atandı. sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir