Norveç ile imzalanan anlaşmanın tek taraflı olması sosyal medyada tepki çekti

Norveç ile imzalanan anlaşmanın tek taraflı olması sosyal medyada tepki çekti

Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ” Türkiye’nin pasaport kurallarını geçici olarak değiştirmesinden ötürü çok mutluyum!” dedi.

NORVEÇ VATANDAŞLARI TÜRKİYE’YE KİMLİKLE GİRİŞ YAPABİLECEK

Huitfeldt, Mevlüt Çavuşoğlu’nun imzaladığı anlaşma ile fotoğrafını paylaşırken Norveç vatandaşlarının yıl sonuna kadar Türkiye’ye pasaport yerine kimlikle antre yapabileceğini duyurdu.

Norveçli bakanın duyurduğu anlaşma sosyal medyada gündem oldu: Türkiye'ye yalnızca kimlikle giriş yapabilecekler

TURİSTLERİN YAZIN BASIT GEZI EDEBİLMESİ İÇİN DEVREYE SOKULDU

Pandemi sürecinde pasaportunun süresi biten kişilerin pasaportunu yenilememesi ve bu sene seyahatlerin serbestleşmesiyle birlikte normalden fazla daha artı sayıda kişinin pasaport başvurusunda bulunması, böylece fazla Avrupa ülkesinde haftalar, hatta ara sıra aylar süren pasaport sıralarına yol açtı. bu nedenle yazın turistlerin yolculuk edebilmesini isteyen ülkeler, birbirleriyle kimlikle gezi anlaşmaları imzalamaya başladı. öte yandan Twitter’da bu karara tepki gösterenler de vardı.

ANLAŞMANIN TEK TARAFLI OLMASI SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt’in paylaşımına cevap yazan çok sayıda Türk sosyal medya kullanıcısı kendilerinin Norveç’e girebilmek için sadece pasaporta yok, vizeye de ihtiyaç duyduğunu hatırlatırken, anlaşmanın tek yanlı olması tepki çekti.

Norveçli bakanın duyurduğu anlaşma sosyal medyada gündem oldu: Türkiye'ye yalnızca kimlikle giriş yapabilecekler

NORVEÇ 17. ÜLKE OLDU

Bu kararla birlikte Norveç, vatandaşlarının Türkiye’ye vizesiz girebileceği 17. ülke oldu. Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinde bulunan bilgilere göre vatandaşları Türkiye’ye kimlikle girebilecek ülkeler şöyle:

AlmanyaBelçikaFransaGürcistanHollandaİspanyaİsviçreİtalyaKKTCLihtenştaynLüksemburgMaltaPortekizUkraynaYunanistanPolonya sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.