Okul müdürünün yamaç paraşütü yaparken öldüğü kaza kamerada

Okul müdürünün yamaç paraşütü yaparken öldüğü kaza kamerada

MANİSA’nın Ahmetli ilçesindeki Çancılar İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürü Cengiz Gültekin’in (45), Ankara’nın Ayaş ilçesinde yamaç paraşütü yaptığı sırada zemine düşerek yaşamını yitirdiği kazanın cep telefonu kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Gültekin’in, paraşütün kanadının açılmaması sebebiyle 20 metre yükseklikten yamaca düştüğü görüldü.

Çevresinde yamaç paraşütüne merakı ile bilinen, Çancılar İmam Hatip Ortaokulu’nun müdürü Cengiz Gültekin, dün bir grup ile Ankara’nın Ayaş ilçesindeki paraşüt tepesi mevkisinde yamaç paraşütüyle atladı. Evli ve 2 çocuk babası Gültekin, bir zaman daha sonra zemine düşerek hayatını kaybetti. Gültekin’in cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemlerinin gerisinde ailesi göre teslim alınarak Kütahya’ya götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kazanın cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde Cengiz Gültekin’in, paraşütünün kanadının açılmaması sebebiyle havada savrulduğu ve 20 metre yükseklikten şipşak yamaca düştüğü görüldü. Bu sırada görüntüyü çeken kişinin, paraşütü kastederek “Aç şunu” dediği duyuldu. Gültekin yere düştükten daha sonra çevredekilerin yaptığı birincil müdahale de cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüde Gültekin’e yürek masajı yapıldığı, bu sırada başında yer alan diğer yamaç paraşütü sporcularının büyük üzüntü yaşadığı görüldü.

Öte yana kazanın pilotaj hatası sonucu meydana geldiği, hava şartlarının uygun olduğu ve o sırada havada diğer yamaç paraşütlerinin de olduğu belirtildi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir