Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolü altındaki Azez’de bir grup, direkte asılı olan Türk bayrağını yaktı

Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolü altındaki Azez'de bir grup, direkte asılı olan Türk bayrağını yaktı

Suriye’nin kuzeyinde yer alan ve Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolü altındaki Azez kentinde Türkiye karşıtı gösteriler başladı. Dün akşam çekildiği bahis edilen görüntülerde öfkeli bir grubun Türk bayrağını yaktığı anlar yer aldı.

ÖZDAĞ’DAN SERT TEPKİ

Sosyal medyada videonun yayılmasının arkasında onlarca kullanıcı yaşananlara karşı çıktı. Başarı Partisi lideri Ümit Özdağ ise “Suriyeliler, Ankara-Şam görüşmesini protesto etmek için Suriye ve Türkiye’de olay çıkardılar. Türk dış politikasının nasıl olacağına karar vereceklermiş(!) Galibiyet Partisi’nin ne değin haklı olduğu bir kere daha ortaya çıktı. Sığınmacılar Türkiye için tehdittir.” açıklamasını yaptı.

Çirkin provokasyon! Suriyeli muhalifler TSK kontrolündeki bölgede Türk bayrağı yaktı

ÇAVUŞOĞLU’NUN AÇIKLAMASI SONRASI YAŞANMASI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yanlamasına dün Suriye Devlet Başkanı Esad ile Türkiye aralarında bir diyalog olup olmadığına ilişkin soruyu yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Hemen böyle bir bağlantı söz konusu yok. Uzun zamandır Putin ve Rus yetkililer, Cumhurbaşkanımızı görüştürmek istediler. Cumhurbaşkanımız da istihbaratların görüşmesinin yardımsever olacağını söylemişlerdi” dedi. Bazı kaynaklar Türk bayrağına karşısında yapılan çirkin hareketin, Çavuşoğlu’nun açıklamalarına aleyhinde bir tepki olabileceğini öne sürdü.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir