Pakistan Talibanı’ndan terör saldırısı! Canlı bomba saldırısında 4 Pakistan askeri öldü

Pakistan Talibanı'ndan terör saldırısı! Canlı bomba saldırısında 4 Pakistan askeri öldü

Pakistan ordusundan yapılan açıklamada, Mir Ali bölgesinde askeri konvoyun geçişi esnasında intihar saldırısı düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, saldırıda 4 askerin hayatını kaybettiği ifade edildi. Saldırıların, barışma görüşmeleri yapılmasının peşinde gerçekleşmesi dikkat çekti.

“TERÖR TEHDİDİNİ ORTADAN KALDIRMAKTA KARARLIYIZ”

Başbakan Şahbaz Şerif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, saldırıyı zinde şekilde kınayarak ülkesinin terör tehdidinin kökünü kazımakta kararlı olduğunu vurguladı.

TTP’NİN KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRADAN GERÇEKLEŞTİ

Saldırı, terör örgütü Pakistan Talibanı’nın (TTP) üst seviye komutanlarından Ömer Halid Horasani olarak aşina Abdul Wali Mohmand ve beraberindeki 3 kişinin Afganistan’da öldürülmesinin peşinde düzenlendi. Geo News televizyonunun haberine tarafından, Horasani, Afganistan’ın Paktika vilayetinde gezi halindeyken aracına bombalı hücum düzenlenmişti. Saldırıda Horasani, yanındaki 2 TTP komutanı ve şoför hayatını kaybetmişti.

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ YAPILIYORDU

Saldırılar, TTP ile Pakistan hükümetinin barışma görüşmeleri yürüttüğü bir dönemde gerçekleşti. Horasani, TTP’nin Pakistan ile barış görüşmelerini yürüten heyetin bir parçasıydı. Horasani’nin ölümünün barıştırma görüşmelerini etkileyip etkilemeyeceği henüz muhakkak değil.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir