Pelosi, Çin’in kendisi ve ailesine yönelik yaptırımlarıyla dalga geçti: Kimin umrunda?

Pelosi, Çin'in kendisi ve ailesine yönelik yaptırımlarıyla dalga geçti: Kimin umrunda?

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, geçtiğimiz hafta Tayvan’ı ziyaret etmişti. Çin, ziyaret zarfında bölgeye birçok askeri vasıta ve personel gönderirken bölgede gerginlik hat safhaya çıkmıştı. Pelosi’nin Tayvan’dan ayrılmasından anında sonra ise, Çin ordusu bölgede geniş çaplı tatbikatlar yapmaya başlamıştı.

“DOSTLUĞUMUZU KULLANMAK İÇİN GİTTİK”

Nancy Pelosi, dün düzenlediği basın toplantısında, Çin’in bölgedeki saldırgan tavırları hakkında konuştu. Tayvan’a gerginliği azaltmak için gittiğini vurgulayan Pelosi, “Oraya Tayvan’ı methetmek için gittik. Çin’in Tayvan’ı izole edemeyeceğini bildirmek ve dostluğumuzu kullanmak için Tayvan’da bulunduk” dedi.

“KİMİN UMRUNDA”

ÖTE YANDAN Pelosi, toplantının devamında Çin hükümetinin kendisi ve ailesine karşı uyguladığı yaptırımlara da değindi. Yapılan yaptırımları tesadüfi olarak gördüğünü gösteren Pelosi gülerek “Kimin umurunda? Bu benim için tesadüfi, hiçbir ilgisi yok” şeklinde cevap verdi.

PELOSİ’NİN TAYVAN ZİYARETİ

2 Ağustos 2022 tarihinde Malezya’dan yola meydana çıkan Nancy Pelosi, Tayvan’a gitmişti. Çin tarafı yaşanan durumu büyük tepkiyle karşılarken, uçağın vurulması zeka gündeme gelmişti. Çin ordusu ülkenin Tayvan’a bakan kısımlarına tank ve topçu birliklerini konuşlandırmasına rağmen, Pelosi’nin uçağı güvenli bir şekilde Tayvan’a iniş yapmıştı. O anları bir internet sitesi üzerinden binlerce kişi canlı olarak izlemişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir