Pençe Kilit bölgesinden acı haber geldi! Uzman Çavuş Halil Koç şehit oldu

Pençe Kilit bölgesinden acı haber geldi! Uzman Çavuş Halil Koç şehit oldu

Terörü kökünden kazıma parolasıyla Irak’ın kuzeyinde başlatılan operasyonlar devam ediyor. Pençe Kilit Operasyon bölgesinden ise son olarak kahreden bir haber geldi. Piyade Uzman Çavuş Halil Koç, teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlamasının gerisinde kaldırıldığı hastanede şehit düştü.

“3 AĞUSTOS’TA YARALANDI”

Ulusal Savunma Bakanlığı kadar yapılan açıklamada “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 03 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanan ve sevk edildiği Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisi devamlı P. Uzm. Çvş. Halil KOÇ, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 08 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur.” denildi.

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar da kahraman Mehmetçik Halil Koç’un şehadetinedeniyle başsağlığında bulundu. Akar, “Kahraman tabanca arkadaşımız, 8 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, karamsar ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve dayanma dilerim.” ifadeleri kullanıldı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir