Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde EYP patlaması sonucu bir Mehmetçik şehit oldu

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde EYP patlaması sonucu bir Mehmetçik şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde EYP patlaması sonucu bir askerin şehit olduğu açıklandı. Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde 06 Ağustos 2022 tarihinde arama- tarama faaliyeti esnasında meydana gelen EYP patlaması sonucu yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavisi aralıksız kahraman tabanca arkadaşımız İstihkam Bilirkişi Onbaşı Mustafa Demir, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 09 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, üzüntülü ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve tahammül dileriz” denildi.

Bakanlık acı haberi duyurdu: Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Demir için baş sağlığı mesajı yayımladı. Akar, Twitter’dan yayımladığı taziye mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız, 9 Ağustos 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları namına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve katlanma dilerim” ifadelerini kaydetti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir