Pendik’te boynundan bıçaklanan genç hayatını kaybetti

Pendik'te boynundan bıçaklanan genç hayatını kaybetti

Pendik’te bıçaklı bir agresif, söz dalaşına girdiği kişiyi boynundan bıçakladı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan genç tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Hayatını kaybeden gencin nişanlı olduğu ve 1 ay sonradan düğün yapacağı öğrenildi. Saldırganın bıçak ile vatandaşa saldırdığı anlar kameraya yansıdı.

BIÇAĞI BOYNUNA VURDU

Olay, 2 Ağustos Salı günü Pendik’te akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya kadar, Hasan E., sokakta karşılaştığı ve laf dalaşına girdiği Serdar Akkuş’un üzerine yürüdü. Hasan E. elindeki bıçağı Serdar Akkuş’un boynuna savurdu. Boynundan yaralanan Serdar Akkuş girdiği bir dükkanda kanlar içerisinde yere yığılırken, Hasan E. oradan uzaklaştı. Olaya tanık olan kimi vatandaşlar zarar görmüş Serdar Akkuş’a destek etmeye çalıştı. Durum yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

1 AY SONRADAN DÜĞÜNÜ OLACAKTI

Ağır yaralanan Serdar Akkuş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Serdar Akkuş için 4 Ağustos Perşembe günü Pendik’te Orhangazi Merkez Camii’nde cenaze düzenlendi. Cenazeye Akkuş’un ailesi, yakınları ve mahalleli vatandaşlar katıldı. Akkuş’un takriben 1 yıldır nişanlı olduğu ve 1 ay sonra nikah yapacağı öğrenildi.

“ANADAN, BABADAN, NİŞANLIDAN AYIRDI”

Öldürülen Serdar Akkuş’un akrabası Mustafa Ekşi, “Acımız büyük. Benim teyzemin oğlu. Otuz beş yaşında bir fidan. Bir hiç uğruna boynuna atıldı bir bıçak. Hiç uğruna öldürüldü. Yolda yürürken arabasına tekme atıyorlar. Bali mi çekmiş, madde mi kullanmış, neyse. Sanki bir zamanlar bir düşmanlığı var gibi kasten boynunun şah damarına bıçağı çekerek öldürmesine dayanma edemiyoruz. Takriben bir senedir nişanlıydı. Bir ay sonradan da evliliği, düğünü vardı. Ama bu şanssız vefat diyelim, geldi bunu buldu. Anadan ayırdı, babadan ayırdı, nişanlıdan ayırdı. Bizlerden ayırdı” dedi.

BIÇAKLI SALDIRI ANI KAMERADA

Bıçaklı kavgacı Hasan E.’nin cadde ortasında Serdar Akkuş’a saldırdığı anlar ve Akkuş’un yerde yaralı halde yatarken vatandaşın takviye etmeye çalıştığı anlar kameralara yansıdı. Görüntülerde Hasan E.’nin bıçağı Serdar Akkuş’un boynuna doğru savurduğu, Akkuş’un geriye sendelediği görülüyor. Öteki görüntüde ise Akkuş’un yerde yaralı halde yatarken vatandaşların yaraya tampon yaparak yardım etmeye çalıştığı görülüyor.

(İHA)

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.