Pınar Gültekin’i öldüren katil zanlısı Cemal Metin Avcı’ya verilen cezaya baba isyan etti

Pınar Gültekin'i öldüren katil zanlısı Cemal Metin Avcı'ya verilen cezaya baba isyan etti

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) boğduktan daha sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın (32), ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek ve kasıtlı olarak öldürme’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, 23 aydır tutsak Avcı’ya ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi fakat cinayet hileli kışkırtma indirimiyle 23 yıla indi.

Pınar Gültekin'in katiline yapılan haksız tahrik indirimi sonrası acılı baba konuştu: İsyanım çok büyük olacakPınar Gültekin

“KARŞI TARAF MADDİYAT AÇISINDAN DAHA GÜÇLÜYDÜ”

Kararın ardındaki TELE1’e konuşan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, “Muhalif maddiyat açısından daha güçlüydü. Türkiye’de adalet yok, ölmüş. Bahşedilen cezayı kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Cumhurbaşkanı hani bu işin takipçisi olacaktı? Bu, Dolmabahçe’de kadın cinayetlerine karşısında bahşedilen iftar yemeğine farklı. Gelsin Muğla’da görsün, daima söyledik…” dedi.

Pınar Gültekin'in katiline yapılan haksız tahrik indirimi sonrası acılı baba konuştu: İsyanım çok büyük olacak Baba Sıddık Gültekin

“İSYANIM PEK BÜYÜK OLACAK Kİ 10 YIL KONUŞULACAK”

Mahkemenin verdiği karara ayaklanma eden Gültekin, “Artık diyecek bir şey bulamıyoruz. Böyle hak mi olur? Bir üniversite öğrencisini diri diri yakan birine 23 sene suç oluşturan verilir mi? Ben artık isyan ediyorum, isyanım pek büyük olacak fakat 10 yıl herkes göre konuşulacak” ifadelerini kullandı.

Pınar Gültekin'in katiline yapılan haksız tahrik indirimi sonrası acılı baba konuştu: İsyanım çok büyük olacak

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.