PKK’nın hain planı ortaya çıktı! 2’si çocuk 9 kişiyi bile bile ölüme göndermişler

PKK'nın hain planı ortaya çıktı! 2'si çocuk 9 kişiyi bile bile ölüme göndermişler

Kuzey Irak’ta TSK’nın Pençe Harekat bölgesinde yer alan bir üs bölgesine, 20 Temmuz’da teröristlerce roket ile hamle gerçekleştirilmiş, saldırıya güvenlik güçlerine aleyhinde atış yapıldığı esnada terör örgütü tarafından bölgeye 4-5 km mesafede piknik yapan sivillere de aynı anda alev açıldı. PKK terör örgütü saldırısında piknik yapan 9 sivil yaşamını yitirmiş, 33 sivil de yaralandı. PKK terör örgütü öldürdüğü Iraklı vatandaşların Türk emniyet güçlerinin atışı sonucu öldürüldüğü yönünde propaganda yaparak Türkiye’yi uluslararası alanda suçlu durumuna düşürmeye çalıştı.

EYLEM TALİMATI YUKARIDAN

Alınan bilgiye takriben, eylemin talimatının terör örgütünün iddiaya göre Yürütme Konseyi Üyesi Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay’ın verdiği ortaya çıktı. Bölgede faaliyet yürüten teröristlerin 2 ay baştan başa TSK’nın terörist saldırılarına verdiği tepkiyi ölçmek, keşif ve hücum gerçekleştirmek için hazırlık yaptıkları belirlendi.

TÜRKİYE’YE YÖNELİK İLK KARALAMA KAMPANYASI DEĞİL

Yapılan hain planın Türkiye’ye yönelik birincil karalama kampanyası yok. Yurt içi ve yurt dıştan sürdürülen başarılı operasyonlarda ağır darbe bölge, iddiaya göre üstteki seviye yöneticileri etkisiz ışık halkası getirilen terör örgütü, kurulduğu günden bu yana sivilleri hedef almaktan vazgeçmiyor. Geçen yıl da benzer bölgede 22 Ağustos’ta, iki Iraklı turistin araçlarına düzenlenen saldırı neticesinde öldürülmesi olayında Türkiye’yi suçlamaya yönelik karalama kampanyası başlatılmıştı.

Ancak olayın hemen gerisinde PKK terör örgütünün olayın sorumlusu olduğu ortaya çıkmıştı. PKK terör örgütü Irak Devleti Zaho/Parah köyünde piknik yapan Irak vatandaşlarını katlederek reel yüzünü bir kez daha göstermiş oldu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.