Polis ve vekilin

Polis ve vekilin

Ankara Kızılay’da yabancılar kadar işletilen bir kafenin yaptırdığı tabelanın dünkü açılış töreninde bir emniyet amiriyle DERMAN Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu aralarında kavga çıktı.

“AHLAKSIZ SENSİN”

Yeneroğlu, başlangıç sonrası tabelanın kaldırılmasını isteyen güvenlik amirine, “Kızılay’ın göbeğinde ırkçılık yapıyorsunuz, hukuksuz talimatları uygulamayacaksınız, haddinizi bileceksiniz, saygısızlık, terbiyesizlik yapmayacaksınız” dedi. Emniyet amiri ise Yeneroğlu’na, “Susar mısın? Sen haddini bileceksin, parmağını sallamayacaksın bana. Senin gibi tiplerin ne olduğu belirlenmiş. Ahlaksız sensin, adam gibi konuş” diye karşılık verdi.

POLİS AMİRİNE UYARI, VEKİLE SORUŞTURMA

Emniyet Genel Müdürlüğü, konuya ilişkin bugün yaptığı yazılmış açıklamada, ilgili polis amirinin uyarıldığını belirterek “Söz konusu milletvekili hakkında görevi başındaki memura karşın kışkırtma, hakaret ve tehdit gerekçesiyle kabahat duyurusunda bulunulacaktır” ifadelerine yer verdi.

“ÜLKEM ADINA UTANÇ VESİKASIDIR”

DERMAN Partisi lideri Ali Babacan, Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün kararına sosyal medya hesabından karşı çıktı. Babacan, Güvenlik’in ve Yeneroğlu’nun açıklamalarını alıntıladığı paylaşımında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şöyle seslendi: “Bir polisin yaptığı edepsizliği ve hukuksuzluğu tüm Emniyet teşkilatına mülk eden bu yorumlama, ülkem adına bir utanç vesikasıdır. Sayın Erdoğan, çık ve gereğini yap. Bugün devlet kurumları vatandaşı tehdit ediyorsa bu, sen ve sana yan bakanın hukuk tanımazlığı yüzündendir.”

Babacan Erdoğan'a seslendi: Çık ve gereğini yap

“BEN YALNIZ DOLAŞAN BİR İNSANIM”

Mustafa Yeneroğlu ise Emniyet’in açıklamasına sosyal ağ hesabında yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Yeneroğlu, paylaşımında şunları kaydetti: “Aslında kan dondurucu! Ülkemde beni korumakla mükellef olan Emniyet Genel Müdürlüğü kadar hedef gösterilebileceğimi hiç tahmin etmezdim. Ben, yalnız dolaşan bir insanım. Bundan sonra başıma bir şey gelirse bu durumdan İçişleri Bakanı sorumludur. Hukuk içinde görevini yapan Emniyet teşkilatı mensuplarına saygım sonsuzdur. Ama ülkemi polis devletine dönüştürmeye çalışan İçişleri Bakanı öncelikle elde etmek üzere görevini kötüye kullanan şahısların tehditlerine aldırmadan milletimin hakkını ve anayasal düzeni savunmayı sürdüreceğim.”

Babacan Erdoğan'a seslendi: Çık ve gereğini yap

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.