Polisin düşen tabancasını alan zanlı polisleri ayağından yaraladı

Polisin düşen tabancasını alan zanlı polisleri ayağından yaraladı

ANTALYA’da, aile içi güç ihbarına giden motorize yunus ekibinde görevli polislerden birinin düşen tabancasını alan Fırat A. (26), çevreye tesadüfen ateş açtı. Açılan alev sonucu polislerden H.A. ve S.Ö. ayaklarından vurularak yaralandı. Değişken Fırat A. diğer polisler kadar gözaltına alınırken, zarar görmüş polisler ise hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Tonguç Caddesi üstünde meydana geldi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğüne yan motorize yunus ekipleri, aile içi şiddet ihbarı aldı. İhbarın arkasından durum yerine gelen yunus ekibinde görevli H.A. ve S.Ö., Fırat A.’yı etkisiz ışık halkası getirmek istedi. Bu sırada polislerin elinden kaçan Fırat A., bir zaman sonra yakalanacağını anlayarak ekiplere taş atmaya başladı. Bir süre daha sonra tekrar kaçmaya çalışan Fırat A.’yı kovalayan polislerden birinin tabancası düştü. Tabancayı alan Fırat A.’nın çevreye tesadüfen alev açması sonucu 2 polis ayaklarından yaralandı.

Devriye arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine fazla sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sıhhat ekiplerince yapılan müdahalenin peşinde polislerden biri Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine, diğeri ise özel bir hastaneye kaldırıldı. Polislerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Değişken Fırat A. ise polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir