Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe’nin puan kaybı sonrası Jorge Jesus’a eleştiri: Rakibini küçük görüyor

Rıdvan Dilmen'den Fenerbahçe'nin puan kaybı sonrası Jorge Jesus'a eleştiri: Rakibini küçük görüyor

Fenerbahçe ile Ümraniyespor, Süper Lig’in açılış haftasında Ülker Stadyumu’nda karşısında karşıya geldi. Çaba 3-3 beraberlikle sona erdi. Maç sonunda TV 8.5 kanalında yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen ise Jorge Jesus’u eleştirdi.

“RAKİBİNİ MINIK GÖRÜYOR”

Teknik direktör Jesus’u eleştiren Dilmen, “Beklediğimizin fazla üzerinde bir performans gösterdi Ümraniyespor. Oyunun gidişatına baktığımızda 2 puanı kaybeden ve üzülen Ümraniyespor oldu. Fenerbahçe; Galatasaray, Beşiktaş maçlarında bu kadar sıcacık oynamayacaktır. Lig için sürekli hücumu düşünen bir teknik direktör olması iyi ama rakibi de küçümsememen lüzumlu. Jesus, rakibini ufak görüyor gibi. Dersine çalışmış bir takım var karşında” dedi.

“İLK YARIDA EN İYİ OYUNCU ALTAY’DI”

Rıdvan Dilmen maç değerlendirmesine devam ederek, “İlk yarıda Fenerbahçe’de en iyi oyuncu Altay’dı bunda bir tuhaflık olmalı. Fakat her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Jorge Jesus’un bu sistemi için sabır lazım. Bugün Fenerbahçe her skoru tattı maçta. Farklı senaryolar yoktu maçta. Arao geldiğinden beri en tutuk maçını oynadı. Eğer takım halinde markaj yapamazsan defansif anlamda zaafiyet yaşarsın. Arao Ismail ve Zajc orta sahasıyla başlamalıydı Jesus”

“ARDA GÜLER KISMET BULAMIYOR”

“Fenerbahçe’de hücüm oyuncusuyla savunma yapmayı bilmiyor. Bu basit değildir. Maç 2-1’ken Rossi ve King’i çıkaracağına maçın en iyisi Emre ve Valencia çıktı. Bugün 10 numara törenle Arda Güler’e veriliyor lakin 5 değişiklikte baht bulamıyor kendine. 90 dakika boyunca oynayamayabilir fakat en azından birazcık talih verilmeli”

“GUSTAVO DA SİSTEME UYMUYOR”

“Bu sisteme uymaya bilir lakin Gustavo da bu sisteme uymuyor. Genç oyuncunun küsmeye hakkı yok. Lakin küsmez de diyemezsin. Bruma aktarma diye, Rossi aktarma diye Fenerbahçe bunu bekleyecek. Arda hariç bir tane oyuncun var o da Valencia. sen King’i çıkarmayıp Valencia’yı çıkarıyorsan bu 1 puan iyidir”

“ARDA ŞOV YAPAN DİYE GİRMESİN OYUNA”

“3-0’ken Arda şov yapan diye girmesin oyuna ben bunu istemem. Fenerbahçe seyircisinin çok beğendiği bir oyuncu vardı: Crespo. Bu sistemde oynatmaz diyordum. O Kadar de oldu”

“OYNAYAN OYUNCULARI İSTİYOR”

“8 yıldır kazanan olmuyor Fenerbahçe. Taraftar artık oynayan oyuncuları istiyor. 14 tane orta saha oyuncusu var. 39 tane oyuncu çıkıyormuş antrenmana. TFF’nin bu 35 kuralını getirmesi iyi oldu. Ben Lugano’yu seyrettim bu takımda. Kimseyi küçümsemiyorum. Jesus’un tarzını beğeniyorum fakat sistemi değiştirmesi lazım” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir