Rize Ardeşen’de taksici, AK Partili başkana sert sözlerle yüklendi: Ben oturttum seni oraya! Benim hakkımı savunacaksın!

Rize Ardeşen'de taksici, AK Partili başkana sert sözlerle yüklendi: Ben oturttum seni oraya! Benim hakkımı savunacaksın!

Rize’de, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki taksicilerin; açılışını 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Rize- Artvin Havalimanı’ndan gezgin alabilmesi için gereken ihalenin yapılmaması, taksiciler arasında gerginliğe yol açtı. Dün, Pazar ilçesindeki havaalanında Pazar Taksiciler Kooperatifi Başkanı Hızır Şükrü Doğanay; Ardeşenli taksicilerin havaalanından korsanvari yolcu aldıklarını, bunu yaparken de Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Uzlaştırma Oğuz’un ise gözcülük ettiğini öne sürmüştü. Bugün, Ardeşen ilçesinde Sürücü ve Otomobilciler Odası Başkanı Uzlaştırma Oğuz beraberinde onlarca taksici ile birlikte Ardeşen Belediyesi önüne giderek, Belediye Başkanı Avni Kahya’yı protesto etti.

“TEHDİT EDEREK Mİ TAKVIYE İSTİYORSUNUZ?”

Taksiciler ile polisler aralarında stres çıktı. Belediye Başkanı Avni Kahya, taksicilerin yanında geldi ve şunları söyledi:

“Önce ihalesi olması gerekli içten mu? İl Danışma Toplantısı’nda bunu gündeme getirdik, bir lahza önce ihalesi yapılması için. İhale yapılmadan, bizim elimizi güçlendiriyor musunuz, zayıflatıyor musunuz şu lahza? Yapmayın bunu. Bunun yöntemi burada ‘başkan neredesiniz?’ yolu kesmek midir? Bu şekilde mi destek istiyorsunuz? Tehdit ederek, yol keserek. Bu gibi durumlarda yapılacak bir şey varsa siyaset yapar. Biz Ardeşen’in hakkını defalarca savunduk lakin bu yaptığınız uygulamada Ardeşen hakkını savunmuyorsunuz. Hastane olayında Pazar’ın sınırları içinde olduğu için olmadı. Havaalanında ihale yapılacak.”

“OY ZAMANI GELİYORSUNUZ”

Bir taksici ise “Duraklara hiç geldiniz mi bir derdiniz sıkıntınız var mı diye? Geldin mi gezdin mi. Oy zamanı geziyorsunuz. Ben oturttum seni oraya. Sen de benim hakkımı savunacaksın. Hastane olayında da aynısı oldu. Söz verilmişti ama yapılmadı” dedi.

“OY VERMEZSİN BİR DAHA”

Bunun üzerine yanıt veren Başkan Avni Kahya, “Ne yapacağım durakta. Oy zamanı geziyorsam oy vermezsin yeniden. Sen oturttuysan bu koltuğa geri alırsın. Biz Ardeşenli’nin hakkını tekrar tekrar savunduk. Savunmaya devam ederiz. Bu yaptığınız başvuru formu ile Ardeşen’in hakkını savunmuyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.