‘Rüşvet’ iddiaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı ilk kez olayla ilgili konuştu: Parti içindeki küçük bir grubun komplosu

'Rüşvet' iddiaları nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı ilk kez olayla ilgili konuştu: Parti içindeki küçük bir grubun komplosu

Bilecik’te “rüşvet” iddiaları sebebiyle açılan bir soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden alınan, gerisinde da CHP’den ihraç edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin öncelikle konuştu. Şahin, Bilecik TOKİ bölgesindeki kadınlar kahvesinde kendisine takviye veren kadınlarla birlikte bir basın açıklaması yaptı.

YASADIŞI VE GEREKSİZ ŞEKİLDE UZAKLAŞTIRILDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Açıklamaya Şahin’in eşi Serpil Şahin ve avukatı Köklü Değişiklik Ulupınar da katıldı. Şahin, 5 aydır hakkında yürütülen bir soruşturmanın varlığı mazeret edilerek belediye başkanlığı görevinden illegal ve gerekçesiz bir şekilde uzaklaştırıldığını öne sürdü. Şahin, “Bu süreçte beni asıl kafa karıştırıcı ve endişelendiren şey ise, üyesi olduğum Cumhuriyet Ahali Partisinin temelde şahsıma lakin nihayetinde Cumhuriyet Ahali Partisi ve onun anlayışına karşısında düzenlenen bu beceriksizce ve kötü niyetli komployu yaklaşık olarak destekleyecek dek körleşmiş olmasıdır” diye konuştu.

“HAKKIMDA İDDİANAME BİLE DÜZENLENMEDİ”

Şahin açıklamasının devamında, “Hakkımda, kişisel olarak şahsıma ve partime karşı bu komployu tezgahlayanların şikayetiyle başlatılan ve nihayetinde 14 Haziran 2022 tarihinde Cumhuriyet Ahali Partisinden ihraç edilmemle sonuçlanan bu süreçte; bütün da mevcut iktidarın demokrasi anlayışıyla, hiçbir maddesel delile dayanmadan, uydurma ve dedikodu mahiyetindeki söylentilere itimat eden, hakkımda herhangi bir iddianame deha düzenlenmemişken yargısız infaz yerine getirmek suretiyle ihracıma karar veren parti disiplin kurulunun dolayısı ile Cumhuriyet Ahali Partisi’nin, demokrasi kavramının bu değin iğdiş edildiği bu dönemde aldığı bu kararı kavramak da kabul etmek de mümkün değildir” dedi.

“PARTİ İÇERİSİNDEKİ UFAK BİR GRUBUN KOMPLOSU”

Şahin, “Bunların ardından durduğunu ifade eden ve benimle aynı gerekçelerle yani haklarında bir iddianame düzenlenmemiş olması, açık bir kabahat isnadı olmaması ve tek bir fiziksel kanıt olmaması gibi savunmaları yardım gösterilen Çan Belediye Başkanı Sayın Bülent Öz’ü bütün da benzer gerekçelerle savunan Cumhuriyet Halk Müziği Partisi şahsımla ilgili aynı duruşu göstermemekteki iki yüzlü tutumunu nasıl izah edecektir merak etmekteyim. Ayrıntılarıyla hukuksuz olan ve parti içerisindeki minik bir grubun komplosuyla verilmiş bu kararı tabii ki adalet aracılığıyla kaldıracak ve partime döneceğim. Oysa esas mücadelem, partiden ve hatta siyasetten bu sinsi yararcı ahlaksız grubu adamakıllı silene değin göreve sürdürmek olacaktır” ifadelerine yer verdi.

“BU GÜNLERİN BİTMESİ YAKINDIR”

Şahin son olarak, “Unutulmamalıdır fakat Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Ahali Partisi bu bilinci yüreğine kazımış hakiki partililerindir. Memleketin iş bilirlik, tahakküm ve liyakatsizlik rüzgarıyla yelkenleri şişmiş iktidar gemisine öykünenler parti içine sızmış da olsalar cümbür cemaat göre bilinmektedirler. Bu günlerin bitmesi çok yakındır. Günü geldiğinde tüm bu muhataplarımızla reel demokrasi diliyle konuşacağımızı ve hesaplaşmadan helalleşmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim. Suçluluğu mahkeme kararıyla saptanana kadar kimse suçlu sayılamaz” dedi.

“SOMUT HİÇBİR VERİ DEĞIL”

Semih Şahin’in avukatı Devrim Ulupınar ise, hukuki süreci birebir peşine düşüp takip ettiklerini anlatarak, “Takriben 5 aylık bir süreç. Adi şartlarda 5 ay gibi bir sürede iddianamenin ortaya çıkmaması enteresan bir şart çünkü konularla ilgili yorumlar tespitler ve ifadeler besbelli ve tüm bu soruşturmaya kaynak oluşturulan toplan 7 tane ifade var bu beyanları evire çevire müfettiş baylar incelediler. Hatta aynı konuyu 3 kere tüm belgeleriyle, belediye kaynaklarını inceledikler ve savcılık dosyasını yakından takip ettiğimiz için söyleyebiliriz; usulsüzlük adı altında dosyaya sunulmuş hiçbir şey yok. Sadece kendi raporları içerisinde, bu raporlarında manipülatif olduğunu her tarafta beri söylüyorum. Müfettiş raporlarının yorumları haricinde fiziki hiç bir bilgi değil” dedi.

Öte yanlamasına Semih Şahin, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar’ı tüm Bilecik halkının önünde canlı yayında her konuda tartışmaya ziyafet etti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.