Rusya, Ukrayna’ya bu sefer de Karadeniz’den saldırdı! Kalibr tipi füzelerle Ukrayna’nın askeri altyapısını bombaladılar

Rusya, Ukrayna'ya bu sefer de Karadeniz'den saldırdı! Kalibr tipi füzelerle Ukrayna'nın askeri altyapısını bombaladılar

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgali 100’den fazla gündür kesintisiz devam ediyor. Savaş sebebiyle milyonlarca insan hasar fark etti, kimileri de ülkesini terk etmek zorunda kaldı.

4 FÜZE FIRLATTILAR

İki ülke arasındaki müzakereler bir süredir rafa kaldırılırken saldırılar, Ukrayna’nın bir takım bölgelerinde hız kesmeden sürüyor. Dün de Karadeniz’de konuşlu olan Rus donanmasına yan fırkateynden Ukrayna topraklarına 4 adet Kalibr tipi seyir füzesi fırlatıldı.

YER BELİRTİLMEDİ

Füzeler ile Ukrayna’nın askeri altyapısının gaye alındığı ifade edildi. Rusya Savunma Bakanlığı, füze saldırısına ait görüntüleri paylaşırken, füzelerin hangi şehirleri veya noktaları vurduğuna dair yorumlama yapılmadı.

“SAVAŞ YILLARCA SÜREBİLİR”

ÖTE TARAFTAN dün bir açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Ukrayna’daki savaşın yıllardan beri sürebileceğini ve Batı’nın Kiev’i bu süreçte desteklemeye hazırlanmış olması gerektiğini söyledi. Stoltenberg savaşın maliyeti yüksek olsa da Moskova’nın hedeflerine ulaşmasının yaratacağı maliyetin çok daha büyük olduğunu vurguladı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.