Rusya’dan Ukrayna’daki gaz fabrikasına füze saldırısı! Büyük çaplı yangın çıktı

Rusya'dan Ukrayna'daki gaz fabrikasına füze saldırısı! Büyük çaplı yangın çıktı

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Rus ordusunun ülkenin askeri ve sivil altyapılarını canını yakmak için yaptığı hava saldırıları devam ediyor. Son olarak Ukrayna’nın Harkov bölgesindeki İzyum kentinde yer alan bir gaz fabrikasına füze saldırısı düzenlediği açıklandı.

BÜYÜK ÇAPLI YANGIN ÇIKTI

Harkov Valisi Oleg Sinegunov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Atak sebebiyle büyük çaplı bir yangın çıktı. Durum yerine itfaiye ve sağlık durumu ekipleri sevk edildi” dedi. Vali Sinegunov keza bölgede bazı binaların hasar gördüğünü belirtti.

ZELENSKİ’DEN NATO’YA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ TALEBİ

Öte yandan daha önce yaptığı açıklamalarında Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna’nın sivil bölgelerine günde 10 ila 15 roketin isabet ettiğini kaydederek, “Bu büyük bir problem. Bir ayda 300 füzenin kullanılabileceğini hesaplamak güç değil ve siz bunun kaç kişinin hayatına mal olabileceğini anlıyorsunuz. bu nedenle, önerdiğimiz şeylerle gökyüzünü kapatamıyorsak o zaman sizden savunmamızı güçlendirecek ve füzelerin bayağı insanlara isabetini azaltabilecek hava savunma sistemlerini istiyoruz. Bu nesil desteği fiilen dört gözle bekliyorum.” dedi.

ÇERNİGİV BÖLGESİNE DE HAVA TOPU SALDIRISI YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Rus güçlerince Çernigiv bölgesindeki çok sayıda ikâmetgâh yerine havan topu saldırısı düzenlendiği ve Severodonetsk yönünde sivil altyapının kasıt alındığı kaydedilmişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.