Sağlık-Sen Başkanı açıkladı! Yeni yönetmelikle hangi sağlık çalışanı ne kadar ek ödeme alacak?

Sağlık-Sen Başkanı açıkladı! Yeni yönetmelikle hangi sağlık çalışanı ne kadar ek ödeme alacak?

Binlerce sağlık durumu çalışanının uzun bir süredir beklediği ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak devreye girdi. Yeni yönetmelikle birlikte branş, aşama ve derecelere göre personellerin alacağı taban ve tavan oranları belirlendi.

SAĞLIK-SEN BAŞKANI DETAYLARI ANLATTI

Düzenlemeyle birlikte sağlık çalışanlarına verilecek ek ödemelerin nasıl dağıtılacağı merak konusu oldu. Sağlık Durumu-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, ek ücretlerin yansımasını NTV ekranlarında değerlendirdi.

“BILIRKIŞI VE ÜZERİNE 10 BİN TL EK ÖDEME”

Ilave ödeme rakamlarıyla ilgili konuşan Durmuş, “Uzman Doktor ve üstüne üretilmiş olan ek ödeme düzenlemesi 10 bin TL civarında bir sayı. Aynı düzenlemeyle Asistan Hekim için 7 bin 500 liraya yakın bir ek vergi olacak. Pratisyen Doktor için ise bu düzenlemeyle 5 bin liraya yakın bir ek ödeme laf konusu olacak. Diş Doktoru için de benzer düzenleme geçerli olacak. Diş hekimleri 5 bin lira uzmanları da 10 bin lira ek taban ücreti almış olacaklar.” ifadelerini kulandı.

“HEMŞİRELERE 850 LİRA ILAVE ÖDEME”

Hemşire, afiyet memurları ve teknikerlerin alacağı ek ödemeleri anlatan Durmuş, “Düzenlemeyle hemşire ve öteki afiyet memurları ise 850 lira gibi bir ek ödemeye sahip olacak. Teknikerler ise 500-600 lira civarında bir ilave ödemeye sahip olacak. Bu da ücret dilimlerine göre değiştirme gösterebilecek. En Düşük ek ödeme rakamı 400 liradan başlıyor olacak.” dedi.

“8 BİN LİRAYA DEK TEŞVİK ÖDEMESİ”

Durmuş sözlerini şöyle tamamladı: “Özendirme ödemesi için çalışılan ilin ve hastanenin durumuna tarafından kriterler belirlenecek. Her kademe için oranlar yönergelerle belirlenecek. Burada da ücretler 350 liradan başlayıp 8 bin liraya değin miktarlarda değişecek.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.