Sarallar suç örgütü operasyonunda gözaltına alınan iş insanı Erdal Acar adliyeye sevk edildi

Sarallar suç örgütü operasyonunda gözaltına alınan iş insanı Erdal Acar adliyeye sevk edildi

İstanbul Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Organize Suçlarla Çaba Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde kamuoyunda “Sarallar” olarak bilinen suç örgütüne karşın İstanbul’un da arasında olduğu 13 ilde aynı zamanlı işlem düzenlemiş, 122 kesin olmayan yakalanmıştı.

ERDAL ACAR DA SAĞLIK KONTROLÜ SONRASI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

İş insanı Erdal Acar’ın da “değişken” sıfatıyla gözaltına alındığı operasyonda, yeniden kamuoyunda ‘Alaattin Saral’ adıyla tanıdık ve çete lideri olduğu bahis edilen İlyas Saral’ın kaçak olduğu soruşturmada yakalanan 122 kişiden 30’u dün adliyeye gönderilmişti. Arasında meslek insanı Erdal Acar’ın da bulunduğu 92 birey bu sabahtan afiyet kontrolünden geçirildikten sonradan İstanbul Adalet Sarayına gönderildi.

Sarallar suç örgütüne operasyonda önemli gelişme! İş insanı Erdal Acar adliyeye sevk edildi

122 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Organize Suçlarla Mücadele Polisi, İstanbul, Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de yapılan operasyonlarda 122 şüpheliyi gözaltına almıştı.

900 BİN DOLAR ELE GEÇİRİLMİŞTİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyonda, 46 ruhsatsız silah, 55 şarjör, 6 av tüfeği, 1 kalem şeklinde suikast silahı, 1 susturucu, bin adet fişek, balistik yelek, çok sayıda çek, tahvil ve dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin avro para ele geçirilmişti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.