Sefo’nun sahneden indirilmesine Bodrum Kaymakamlığından açıklama: Açık alanda müzik faaliyeti 24.00’a kadar

Sefo'nun sahneden indirilmesine Bodrum Kaymakamlığından açıklama: Açık alanda müzik faaliyeti 24.00'a kadar

Koronavirüs salgını sebebiyle getirilen yasaklar sırasıyla kaldırılırken 00.00’da başlayan müzik yasağı da 01.00’e kadar uzatılmıştı. Önceki akşam Muğla’nın Bodrum ilçesinde konser veren Sefo ise sosyal medya hesabından 00.30’da sahneden indirildiğini söyleyerek sitem etti.

“00.30’DA SAHNEDEN İNDİRİLDİK”

Valilik talimatıyla konseri yarıda kesilerek sahneden indirilen Sefo, “Arkadaşlar saat 00.30. Bodrum’dayız ve ben sahneden indirildim. Valiliğin talimatıyla biz sahneden indirildik. Ben böyle bir şey bilmiyorum. Ben bu ülkede fiilen fazla sıkıldım. Böyle bir şey olamaz. Saat 00.30’ya. 00.30. 01.00’e kadar yok miydi bu? Bu saçmalık ya. Manâ yok. böylece insan geldi bizi bekledi” diyerek ayaklanma etti.

Bodrum Kaymakamlığından müzik açıklaması

“KONAKLAMA YERLERİNDE 24.00’DEN SONRADAN GÜRÜLTÜ YAPANLAR POLİSÇE MENOLUR”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Kaymakamlık göre konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00’dan önce sonlandırıldığı iddiası üstüne müzik açıklaması yapıldı. Bodrum Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı haber sitelerinde ve sosyal ağ hesaplarında Bodrum ilçemizde yer alan Gümbet Bölgesi Barlar Sokağı’nda konser faaliyetinin valilik emri ile saat 01.00’dan önce sonlandırıldığı iddiası ile ilgili olarak; Bilineceği üzere Bodrum ilçemizde konaklama tesislerinin ve meskenlerinin yoğun olarak bulunduğu Gümbet bölgesinde yaz turizmi ile birlikte ‘Gürültü’ konusundaki denetimlere siklet verilmektedir. Polis Vazife ve Salahiyet Kanununun 14. Maddesi’nde, ‘Şehir ve kasabalarda lüzum mesken içinde ve gerek dışında saat 24.00’den sonradan her ne suretle olursa olsun civar halkının dar ve huzurunu bozacak surette şamata yapanlar polisçe menolunur.”

“KONSER KOLLUK KUVVETLERİN İKAZIYLA SONLANDIRILDI”

“Bu yasağı dinlemeyenler hakkında Ceza Kanununun 546.ncı maddesine kadar takibat yapılır’ hükmü amirdir. 20.06.2022 günü Bodrum ilçemiz Gümbet Bölgesinde yapılan ses denetimlerinde de açık alanda faaliyette bulunan işletmelerin müzik faaliyetlerini saat 00.00’da sonlandırılması sağlanmıştır. sosyal medya görüntülerinden de anlaşılacağı üzere konser faaliyetinde bulunan işletmenin hukuki mevzuat çerçevesinde açık alanda bulunan faaliyetini sonlandırması istenmiş ve işletme göre bu etkinlik kolluk kuvvetlerinin ikazları sonucunda sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Şarkıcı Sefo, müzik yasağı başlamadan sahneden indirilince ayaklanma etti: Böyle bir şey olamaz! Ben bu ülkede fazla sıkıldım sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.