Şizofreni hastası olduğu iddia edilen adam hastaneyi ayağa kaldırdı!

Şizofreni hastası olduğu iddia edilen adam hastaneyi ayağa kaldırdı!

Dün Elazığ’da yer alan bir özel hastanede yaşanan olayda; nöroloji uzmanı Dr. Oktay Tuzak’ın daha önce hastası olduğu öğrenilen Serhan D., tekrar çare amaçlı hastaneye geldi. Çare için odaya giren Serhan D., Uzm. Dr. Tuzak’a beyninin içinde bir çipin olduğunu ve onun çıkartılmasını istediğini belirtti.

“BEYNİMDEKİ ÇİĞİ ÇIKARTMAZSANIZ MERMİLERİ AĞZINA BOŞALTIRIM”

Beyninde herhangi bir şeyin olmadığını kabul etmeyen ve beyninde çip olduğunu ısrarla vurgulayan Serhan D., Uzm. Dr. Tuzak’ı korkutma ederek, “Eğer beynimdeki çipi çıkartmazsanız belimdeki silahta yer alan mermileri ağzına boşatırım” deyip hocayı korkutma etti. Tehdidin ardından hocayla kavgaya tutuşan şahıs, güvenlikçiler göre etkisiz ülkü getirildi. Olayın haber verilmesi üstüne bölgeye gelen ekipler, doktora saldırgan vatandaşı yakalayarak karakola götürdü.

“BENİ AMERİKA TAKİP EDİYOR” DEMİŞ

Maalesef son zamanlarda çok sık yaşanan olaylardan bir tanesinin başına geldiğini gösteren nöroloji uzmanı Dr. Oktay Tuzak, şunları söyledi: “Olağan bir vatandaş, daha önce de hastaneye gelmişti ve şikayeti ‘Benim başıma çip takılmış onu bulmanızı ve çıkarmanızı istiyorum’ diyordu. Biz de aylar önce beyin MR’ı istemiştik ve çekmiştik. Hastanın beyninde herhangi bir duruma rastlamadık. ‘Niye çip var’ diye sorduğumuzda ‘Beni Amerika ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takip ediyor’ diye ifadede bulundu. ‘Neden onlar seni peşine düşüp takip ediyor’ diye sorduğumuzda ‘Ben vaktinde onların yanında fazla bulundum şimdilerde onlara küfürler ve hakaretler ediyorum bu yüzden de beni takibe almışlar, bundan nedeniyle da o çipi bulup çıkarmanızı istiyorum’ dedi. Biz de kendisine muavin olduk ve beyin MR’ı çektik, beyninde herhangi bir şeye rastlamadık. Kendisine bunu anlattık fakat bir türlü anlamadı.

'Beynimdeki çipi çıkart' deyip silah çekerek doktoru darp etti

“SOSYAL AĞ ÜZERİNDEN MESAJLAR YAZIP DURDU”

Bu işlem kapsamında ara sıra polikliniğimize gelerek bizi korkutma etti. ‘Siz nasıl doktorsunuz, nasıl Hipokrat yemini ettiniz, sen kimden korkuyorsun’ tarzında hakaretlerde bulundu. Bir ara da sosyal ağ üzerinden mesajlar yazıp durdu. O mesajları da güvenlik ekiplerine teslim ettim. Dün hasta yine polikliniğimize gelerek ‘Sen bana beynimde çip olmadığını söyledin lakin benim beynimde çip olduğunu ben biliyorum, benim kafamda bir iz var. O çipi de kulak burun boğaz doktoru taktı. Ben o çipi bulup çıkarmanı istiyorum’ dedi.

“YENİDEN BEYİN MR’I ÇEKTİRMEK İSTEDİ”

Kendisine anlattım daha önceden beyin MR’ı çektik bir şeyin olmadığını sana ispatladık lakin kendisi bizlere inanmadığını söyledi. Baştan çektirmeyi istedi. Ben de bir daha para verip antre yapmasına gerek olmadığını söyleyince bana dönüp ‘Belimde tabanca var tetiğini indirmişim tüm mermileri senin ağzına boşaltırım’ dedi. Elini beline atınca bende onun üzerine atladım. Yaklaşık 15 dakika boğuştuk odaya ikinci bir kişi daha geldi. Kafama ve vücuduma bazı darbeler aldım. Boğuşma sonucunda silahı ellerinden alarak şahısları etkisiz ışık halkası getirdim. Gerçekten dediği gibi mermiler silahın ağzında adamakıllı ateşlenmeye hazırlanmış bir vaziyetteydi. Silahı da olduğu şekilde polis ekiplerine teslim ettim. Dün olaydan sonra karakola gitgide artarak şikayette bulundum. Gereken yerlere de başvurumuzu yaptık inşallah bugün bir karar çıkacak.

“DÜN BİRKAÇ KİŞİ HAYATINDAN OLABİLİRDİ”

Maalesef dün bir doktor daha ölecekti. Bu her gün yaşanan olaylar. Son zamanlarda sağlık durumu çalışanlarına şiddet artarak devam ediyor. Bu adamlar kısa süre sonra cezaevinden veya karakoldan bırakılıyorlar. Bana yapılan durum bir başat ya da savcıya yapılmış olsaydı neler olurdu. Dün bir saniyelik bir hareket yapmasaydım ben ilk önce elde etmek üzere birkaç kişi hayatından olmuş olabilecekti. Adliyelere ve hükümet konaklarına girdiğimizde kapıda X-Ray cihazları var kimse tabanca, bıçak veya kesici aletle giremiyor fakat hastaneye cümbür cemaat elini kolunu sallayarak girebiliyor. Bunların önleminin alınması gerekiyor.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir