Son Dakika: ABD’nin Dışişleri Bakanı Blinken ve mevkidaşı Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Cenevre’de görüşecek

Son Dakika: ABD'nin Dışişleri Bakanı Blinken ve mevkidaşı Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Cenevre'de görüşecek

Rusya ile Ukrayna arasında Donbass bölgesindeki kriz sürüyor. Sınır hattından atak haberleri gelirken, kısa bir zaman önce Rusya tarafından Rostov’da gerçekleştirilen müdahalede sınırdan devretmek isteyen 5 Ukraynalı’nın öldürüldüğü belirtilmişti. Bütün bunların yaşandığı sırada diplomatik tarafta da uyarı çeken gelişmeler yaşandı.

24 ŞUBAT’TA GÖRÜŞECEKLER

NATO’daki etkisi sebebiyle sürecin paydaşları arasında görülen ABD’nin Dışişleri Bakanı Blinken ile Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un 24 Şubat’ta İsviçre’nin Cenevre kentinde görüşeceği belirtildi. İki liderin bu görüşmede, bölgedeki krizin yanı sıra liderler düzeyinde bir görüşme olup olmayacağını da değerlendirmesi bekleniyor.

YEŞİL IŞIK YAKMIŞLARDI

Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD Başkanı Biden ile Rus lider Putin’in Ukrayna konulu yükseklik için prensipte anlaştığı belirtilmişti. Açıklamada Biden-Putin zirvesinin içeriği iki ülkenin dışişleri bakanları göre belirleneceği detayına yer verildi. Ayrıca Biden-Putin zirvesinin yapılması, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeme şartına bağlandı.

Kremlin: Kimseyi öldürmek, sürgüne göndermek gibi bir planımız değil! ABD iddiaları yalan Kremlin’den iddialara yanıt geldi: Putin ve ABD Başkanı Biden, Ukrayna konusunda görüşmek için her lahza karar alabilirler ABD iddialarının biri bitiyor diğeri başlıyor! Yeni bahis: Rusya’nın işgal sonrası öldürülecek ve kampa gönderilecek listesi elimizde Rusya- Ukrayna krizinde son gelişme! İki büyük gazete duyurdu: Putin, hamle emrini verdi Beyaz Saray’dan tanımlama! Ukrayna’ya yönelik işgal olmazsa ABD Başkanı Joe Biden, Putin’le buluşacak Ukrayna topraklarından havan topu saldırısı: Rusya tarafında hudut devriye karakolu yerle bir oldu! sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.