Son Dakika: TFF resmen açıkladı! Süper Lig’de yabancı kuralı değişmedi

Son Dakika: TFF resmen açıkladı! Süper Lig'de yabancı kuralı değişmedi

Türkiye Futbol Federasyonu tanıdık olmayan oyuncu sayısı ile ilgili kararını verdi. TFF’den yapılan açıklamada, geçen sezon olduğu gibi 2022-2023 sezonunda da takımların 14 tanıdık olmayan futbolcu tescil edebileceği belirtildi.

YABANCI SAYISI DEĞİŞMEDİ

TFF’den yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Sayın Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da bir toplantı yapmıştır. Toplantının başlangıcında kulüpleri temsilen yer alan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu, Federasyonumuza kulüplerin gösterme ve önerilerini iletmiş ve TFF’nin yeni yönetimine başarılar dilemiştir.” ifadeleri kullanıldı.

TFF Yönetim Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle:

2022 – 2023 Futbol Sezonunda Süper Ligde tanıdık olmayan uyruklu futbolcu uygulamasının, geçen sezondaki gibi sahada müsabakaya devamlı kadroda benzer anda maksimum 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, sözleşmesi devam edenler de dahil maksimum 14 yabancı uyruklu futbolcunun kayıt edilerek A Ekip ve Müsabaka İsim Listesinde bulundurulması uygulamasının devam etmesine; buna ilaveten kulüplerin 21 yaş ve aşağı olmaları koşulu ile, U14 ulusal takımı dâhil edinmek üzere ülkesinin milli takımlarında asgari 10 müsabakada oynamış 3 tanıdık olmayan uyruklu futbolcu ile de anlaşma imzalayabilmelerine ve bu futbolcuları A Ekip Listesine yazabilmelerine, kulüplerin sahada müsabakaya devam eden kadroda benzer anda maksimum 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurmaları koşuluyla, yarışma isim listesine maksimum 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabilmelerine,TFF 1. Ligde ise tanıdık olmayan uyruklu futbolcu uygulamasının, bir önceki sezondaki şekli ile uygulanarak, sözleşmesi devam eden futbolcular dahil 8 yabancı uyruklu futbolcunun kayıt edilerek, lisans alabilmelerine, kulüplerin sahada müsabakaya aralıksız kadroda aynı anda en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu bulundurmaları koşuluyla, müsabaka ad listesine azami 7 yabancı uyruklu futbolcu yazabilmelerine karar verilmiştir.TFF Yönetim Kurulu; 2022-2023 sezonu için duyuru edilecek Takım Masraf Limitlerindeki kabul edilebilir sapma oranını %40 olarak belirlemiştir. Ayrıca; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı Ek-XII-D Takım Masraf Limiti tespit maddesinde, Ekip Masraf Limiti için tanımlanan hesaplama yöntemlerinden yüksek olan tutarların alınması suretiyle, ilgili Takım Masraf Limitinin belirlenmesi kararlaştırılmıştır. sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.