Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılım protokolünün imzalandığı toplantıda konuştu: FETÖ terörüne karşı birlikte mücadele etmek gerek

Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün imzalandığı toplantıda konuştu: FETÖ terörüne karşı birlikte mücadele etmek gerek

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç Dışişleri Bakanı Anne Linde ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ile iki ülkenin İttifak’a katılım protokollerinin imzalanması töreninin arkasında müşterek basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, iki ülkenin bugünden itibaren “misafir” statüsünde NATO’nun çalışmalarına katılacaklarını söyledi.

TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye, Finlandiya ve İsveç’e yapıcı tutumları için teşekkür eden Stoltenberg, Madrid Zirvesi’ndeki üçlü muhtıranın bugünün mimarı olduğunu açıklama etti. Terörle mücadelenin NATO’nun gündeminde üst sıralarda yer aldığını bildiren Stoltenberg, “Üçlü muhtıra terörle mücadelede meslek birliğini hız yapmak için iyi bir platform sunuyor” dedi.

“ÜÇ ÜLKENİN İŞ BİRLİĞİ YAPMASI NATO’NUN YARARINA”

Stoltenberg, sınır dışı ve iadelere değinerek muhtıranın bu konuyu da içermesini memnuniyetle karşıladığını, üç ülkenin bu konuda meslek birliği yapmasının NATO’nun tümünün yararına olacağını kaydetti. Stoltenberg, “Akılları ve kalpleri kazanmanın en iyi yolu keza daha agresif Rusya hem de FETÖ terörü ile aleyhinde karşıya olduğumuz tüm güvenlik tehditlerine aleyhinde birlikte durmaktır. Keza daha kavgacı bir Rusya ve kuşkusuz FETO terörü” ifadesini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.