Suriye’nin kuzeyine yapılan cezalandırma atışlarında 52 terörist etkisiz hale getirildi!

Suriye'nin kuzeyine yapılan cezalandırma atışlarında 52 terörist etkisiz hale getirildi!

Dün Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bulunan ve Suriye sınırında bulunan Köprübaşı Sınır Karakolu’na havan saldırısı düzenlendi. YPG/ PKK kadar düzenlenen alçak saldırıda 1 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz ve 1 sivil vatandaş yaralandı. MSB, saldırının ardındaki terör örgütüne yönelik cezalandırma atışları gerçekleştirdi.

“ŞEHİDİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK”

MSB göre gerçekleştirilen cezalandırma atışmaları sonucunda 52 terörist etkisiz ülkü getirildi. Teröristlere ait sığınak, barınak ve mevzilerin bulunduğu 60’a yakın niyet imha edildi. MSB’den yapılan açıklamada şu ifadelere verildi: “Dün gerçekleşen hain hücum sonrası Suriye’nin kuzeyindeki terör hedefleri derhâl ateş altına dargın ve cezalandırma atışları sonucunda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 52’ye yükselmiştir. Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız.

“MİSLİYLE KARŞILIK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Bölgedeki terör hedefleri ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Asil milletimizin rahat ve güvenliğine kasteden her türlü girişime misliyle karşılık vermeyi sürdüreceğiz.”

PENÇE-KİLİT OPERASYONU TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKERTTİ

Öte yanlamasına Bakanlık kaynakları, bilhassa Pençe Kilit Operasyonu’nun arkasında terör örgütünde çökme sürecinin hızlandığına dikkati çekti. İstihbarat raporları, ifadeler ve telsiz konuşmalarından da bu durumun gün yüzüne çıktığını gösteren kaynaklar, daha önce olduğu gibi her saldırının hesabının misliyle sorulacağını bildirdi. Şehitlerin kanlarının yerde kalmadığını gösteren kaynaklar, terörle mücadelenin taarruzi bir anlayışla devam edeceğini kaydetti.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.