Suudi Arabistanile ilişkiler normale dönüyor! Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara’ya geldi

Suudi Arabistanile ilişkiler normale dönüyor! Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara'ya geldi

Veliaht Prens Bin Selman ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, Esenboğa Havalimanı’na indi. Muhammed Bin Selman’ı havalimanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve öteki yetkililer karşıladı.

HEYETLER ARASI RÖPORTAJ GERÇEKLEŞECEK

Ziyaret dahilinde bugün Veliaht Prens Bin Selman için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi karşılama töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens’in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelerek yaptığı baş başa mülâkat yaklaşık 2 saat sürdü. İkilinin görüşmesinin gerisinde ise heyetler arası görüşme gerçekleşecek.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

KAŞIKÇI CİNAYETİ SONRASI İLK ZİYARET

Muhammed bin Selman’ın ziyareti, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim 2018’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesinin ardından bu yanlamasına düzenlenen birincil resmi ziyaret olacak.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

BİRÇOK ANLAŞMA İMZALANACAK

Görüşmede Türkiye-Suudi Arabistan ilişkileri ilk önce elde etmek üzere bölgesel ve milletlerarası konular ele alındı. Hem iki ülke aralarında birçok anlaşmanın imzalanması da öngörülüyor.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

AKŞAM YEMEĞİNE KATILACAK

Muhammed Bin Selman, görüşmelerin arkasından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, onuruna vereceği devlete ait akşam yemeğine katılacak.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

PREN SELMAN MISIR VE ÜRDÜN’E DE GİTTİ

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Türkiye ziyareti öncesi Mısır ve Ürdün’e de ziyaret gerçekleştirerek, iki ülkenin liderleriyle görüştü.

ERDOĞAN NİSAN AYINDA ARABİSTAN’I ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 28-29 Nisan’da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud’un daveti üstüne Cidde’ye gitgide artarak çeşitli temaslarda bulunmuştu. Erdoğan hem 10 Mayıs’ta Prens Muhammed Bin Selman’la yaptığı telefon görüşmesinde de ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele almıştı. Prens Muhammed Bin Selman’ın Ankara’ya yapacağı ziyareti, 17 Haziran’da kamuoyuna duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah biz de Külliye’de kendilerini kabul edeceğiz. Orada gerek ikili lüzum heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız ve bundan sonraki sürece karşın Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini inşallah fazla daha ileri derecede, çok daha yüksek seviyede nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendirme fırsatını bulacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

İlişkiler normale dönüyor! Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara'da

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.