Taksiciden AK Partili Başkan’a olay sözler: Ben oturttum seni oraya, benim hakkımı savunacaksın

Taksiciden AK Partili Başkan'a olay sözler: Ben oturttum seni oraya, benim hakkımı savunacaksın

Rize’de, Pazar ve Ardeşen ilçelerindeki taksicilerin; açılışını 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Rize- Artvin Havalimanı’ndan yolcu alabilmesi için gereken ihalenin yapılmaması, taksiciler aralarında gerginliğe yol açtı. Dün, Pazar ilçesindeki havaalanında Pazar Taksiciler Kooperatifi Başkanı Hızır Şükrü Doğanay; Ardeşenli taksicilerin havaalanından korsanvari yolcu aldıklarını, bunu yaparken de Ardeşen Şoförler ve Otomobilciler Başkanı Uzlaşma Oğuz’un ise gözcülük ettiğini öne sürmüştü. Bugün, Ardeşen ilçesinde Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Barıştırma Oğuz beraberinde onlarca taksici ile birlikte Ardeşen Belediyesi önüne gitgide artarak, Belediye Başkanı Avni Kahya’yı protesto etti.

“TEHDİT EDEREK Mİ TAKVIYE İSTİYORSUNUZ?”

Taksiciler ile polisler aralarında stres çıktı. Belediye Başkanı Avni Kahya, taksicilerin yanına geldi ve şunları söyledi:

“Önce ihalesi olması lüzumlu dürüst mu? İl Danışma Toplantısı’nda bunu gündeme getirdik, bir lahza önce ihalesi yapılması için. İhale yapılmadan, bizim elimizi güçlendiriyor musunuz, zayıflatıyor musunuz şu lahza? Yapmayın bunu. Bunun yöntemi burada ‘başkan neredesiniz?’ yolu kesmek midir? Bu şekilde mi takviye istiyorsunuz? Tehdit ederek, yol keserek. Bu gibi durumlarda yapılacak bir şey varsa siyaset yapar. Biz Ardeşen’in hakkını daima savunduk ama bu yaptığınız gerçekte Ardeşen hakkını savunmuyorsunuz. Hastane olayında Pazar’ın sınırları içinde olduğu için olmadı. Havaalanında ihale yapılacak.”

“OY ZAMANI GELİYORSUNUZ”

Bir taksici ise “Duraklara hiç geldiniz mi bir derdiniz sıkıntınız var mı diye? Geldin mi gezdin mi. Oy zamanı geziyorsunuz. Ben oturttum seni oraya. Sen de benim hakkımı savunacaksın. Hastane olayında da aynısı oldu. Laf verilmişti fakat yapılmadı” dedi.

“OY VERMEZSİN BİR DAHA”

Bunun üstüne yanıt veren Başkan Avni Kahya, “Ne yapacağım durakta. Oy zamanı geziyorsam oy vermezsin yeniden. Sen oturttuysan bu koltuğa geri alırsın. Biz Ardeşenli’nin hakkını daima savunduk. Savunmaya devam ederiz. Bu yaptığınız dilekçe ile Ardeşen’in hakkını savunmuyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.