Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerde, yarından itibaren yüzde 35’e varan indirimle satılacak ürünler belli oldu

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne ait marketlerde, yarından itibaren yüzde 35'e varan indirimle satılacak ürünler belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne ait marketlerin kâr amaçlı kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti.

“BÜYÜKBAŞ ETİNDE YÜZDE 30 İLA 35 ARASI İNDİRİM OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30’dan artı üründe yapılacak indirimin yanı sıra kırmızı et fiyatlarıyla ilgili de hoş bir haber vermişti. Cumhurbaşkanı, “Bu sabahtan Tarım Kredi Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanım da konuştu, Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30, 35 indirimle onların da satışına başlayacağız” demişti.

İNDİRİME GİRECEK ÜRÜNLER

1400’e yakın noktada hizmet veren Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde kesilmiş satışa sunulacak ürünler de emin oldu. Vatandaşlar yarından itibaren bu marketlerde makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytinyağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, akıcı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezini indirilmiş fiyatlarıyla satın alabilecek.

“ZİNCİR MARKETLER DE KENDİLERİNİ BUNA TARAFINDAN AYARLAYACAK”

Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla piyasaları rahatlatacaklarını belirten Erdoğan, dün de “Pazartesinden itibaren büyükbaşta da yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 çeşit üründe Tarım Kredi Kooperatiflerinde önemli manada indirime gidiyoruz. Tarım Kredi Kooperatiflerinden alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirisiniz. Şekerinden pirincine kadar, zeytinyağına, ayçiçeği yağına akınıza ne gelirse 20 değişiklik tarım kredi kooperatifinden bunları alabilirsiniz ve piyasaları bu nedenle daha da rahatlatacağız. Bir Takım zincir marketler vesaire onlar da kendilerini buna tarafindan ne yapacak ayarlayacak.” dedi.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir