Togg şarj cihazı test edildi: 25 dakikada bataryayı yüzde 80 oranında doldurdu

Togg şarj cihazı test edildi: 25 dakikada bataryayı yüzde 80 oranında doldurdu

Geçtiğimiz günlerde test üretimine başlanan Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Gemlik Tesisi’ne birincil TruGo çok miktar cihazının kurulduğu belirtildi. Sıkıntı olan Togg’un da yer aldığı bir videoyla yapılan paylaşımda, sorumluluk cihazlarının, aralıksız bir kullanıcı deneyimi tasarlamak üzere test etmeye başlandığı kaydedildi.

ŞART AĞI İŞLETMECİ LİSANSI ALINDI

Togg hafta başında Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı uygulama sonucu şarj ağı işletmeci lisansını aldı. Şirketin, Trugo ile 81 ilde 600’ün üzerinde lokasyonda 1.000 yüksek performanslı çok miktar cihazı (DC) kurma hedefiyle çıktığı yolda çok miktar ağı işletmeci lisansı için yaptığı uygulama kabul edildi.

DOLULUK ORANI 25 DAKİKADA YÜZDE 80’E ULAŞIYOR

EPDK’nın yayınladığı “Çok Miktar Hizmeti Yönetmeliği” zarfında yaptığı lisans başvurusu kabul edilen Togg, “Trugo” markasıyla sektöre yüksek performans, seri montaj ve geniş kapsam ağıyla giriyor. Trugo’nun sıkıntı cihazlarıyla sıradan bir bataryanın doluluk oranı 25 dakika içinde yüzde 80’e ulaşabilecek.

TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜKSEK GÜZERGAHLARDA 25 KİLOMETREDE BİR SORUMLULUK CİHAZI

TRT Haber’in haberine tarafından, elektrikli vasıta kullanıcılarının sıkıntı istasyonu bulgu kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, eksik yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir çok miktar cihazlarıyla yer alacak. Her bir cihaz üzerinde iki soket yer aldığı için 2 bin soketle hizmet verecek Trugo, trafiğin yoğun olduğu noktalarda da istasyon sayısını artıracak. Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına açık olacak cihazlarda yüzde 100 yenilenebilir güç kaynağı sertifikalı hizmet sağlanacak.

TOGG, YILIN SON ÇEYREĞİNDE SERİ ÜRETİME HAZIR OLACAK

Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya dışında tutmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini meydana getirmek hedefiyle yola meydana çıkan Togg, 2022 yılının son çeyreğinde çabuk üretime hazırlanmış olacak. Milletlerarası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının gerisinde 2023 yılının birincil çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan olan elektrikli SUV pazara çıkacak.

2030’A KADAR 5 FARKLI MODELDE TOPLAM 1 MİLYON ARAÇ

Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak. Togg, 2030’a dek tek bir platformdan 5 bambaşka model üretimiyle toplam 1 milyon adet vasıta üretmeyi planlıyor.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.