Toprak ve Burak Sergen kardeşlerin oyuncu babaları Semih Sergen, 91 yaşında hayatını kaybetti

Toprak ve Burak Sergen kardeşlerin oyuncu babaları Semih Sergen, 91 yaşında hayatını kaybetti

Sinema, tiyatro ve seslendirme sanatçısı Semih Sergen, uzun süredir yaşadığı Bodrum’da 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Burak Sergen ve Toprak Sergen babası olan Semih Sergen’in cenaze töreniyle ilgili aile göre yorumlama yapılacağı belirtildi.

BURAK SERGEN: CANIM BABACIM ELVEDA

Babasının ölüm haberiyle yıkılan oyuncu Burak Sergen ise sosyal medyahesabından hissi bir paylaşım yaptı. Instagram hesabından babasıyla bir fotoğrafını yayınlayan Sergen, “Canım babacım elveda” notunu yazdı.

Toprak ve Burak Sergen'in oyuncu babaları Semih Sergen hayatını kaybetti

SEMİH SERGEN KİMDİR?

11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Semih Sergen, gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yaptı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun tiyatro kolu başkanı oldu. Ailesinden dar konservatuvar sınavına giren Sergen, 1949’da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünü birincilikle bitirdikten sonradan birçok manâlı karakteri canlandırdı.

Tiyatroda 100’ün üstünde oyunda başrolde yer alan ressam, 40’ın üstünde oyunu sahneye koydu. Oyunlarını topladığı 11 kitabı ve 17 de şiir kitabı yer alan Sergen, Türkiye’de birincil 45’lik şiir plağını o hazırladı. 1958 yılında ‘Duvaklı Göl’ adlı filmle Yeşilçam’a adım attı. Kendisi gibi tiyatrocu olan Burak Sergen ve Toprak Sergen kardeşlerin babası olan ressam, Bodrum’da yaşıyor, kendi ismiyle kurduğu Semih Sergen ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Usta sanatçı Semih Sergen hayatını kaybetti
Toprak ve Burak Sergen kardeşlerin babaları oyuncu Semih Sergen vefat etti

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.