Törene damga vuran an! Belediye başkanı, kadın mimarlara ödül vermedi; yaşadıkları şaşkınlık yüzlerine yansıdı

Törene damga vuran an! Belediye başkanı, kadın mimarlara ödül vermedi; yaşadıkları şaşkınlık yüzlerine yansıdı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) göre düzenlenen bir etkinlikte Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin ödüllerini ibraz etmediği iki kadına ödülleri, bir başka kadın göre verildi. Kadın mühendislerin o anki şaşkınlıkları da yüzlerine yansıdı.

PROGRAMIN AKIŞI DEĞİŞTİRİLDİ

Insanlar TV’nin haberine göre, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD) Başkanı İbrahim Şenel, Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Arzu Durdu Kabel, Denizlili iş insanları ve davetlilerin katılımı ile gerçekleşen ödül töreninde ödül kazanan proje sahiplerine plaketlerini devretmek üzere sahneye ziyafet edilen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, iki kadın mimarın ödülünü atamak istemeyince program akışı değiştirildi.

BAŞKA KADIN GÖREVLİ VERDİ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin bu tavrı üzerine sahneye ziyafet edilen Ece Gizem Yıldırım ve Güncesu Yücel isimli bayan mimarların ödülünü başka bir bayan görevli verdi.

ELLERİNİ SIKARAK KUTLADI

DAHA SONRA sahneye çıkan Başkan Örki, öteki erkek mimarların ödüllerini takdim ederek onlarla birlikte resim çektirdi. Başkan Örki, sahnede gördükleri karşı ne olduğunu anlamakta güçlük çeken kadın mimarları sonra ellerini sıkarak kutladı. Yaşananlar anbean kameraya yansıdı.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.