Türkiye’nin en ünlü e-ticaret sitelerinden GittiGidiyor 20 yılın sonunda kapanıyor

Türkiye'nin en ünlü e-ticaret sitelerinden GittiGidiyor 20 yılın sonunda kapanıyor

ABD merkezli küresel e-ticaret firması eBay, GittiGidiyor’un Türkiye’deki faaliyetlerine son vereceğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, 2011 yılında GittiGidiyor’un reşitlik hissesini satın aldığı ve şirketi egemen bir platform olarak işlettiği hatırlatıldı.

“GÜÇ LAKIN STRATEJİK BİR KARAR”

eBay’in ticari operasyonlarını küresel ölçekte uyumlu olarak gözden geçirdiği aktarılan açıklamada, “eBay, bu kuvvet lakin stratejik kararı pazardaki rekabet dinamiklerine dayanarak almıştır. eBay, platformun taşınmasına yardım etmek için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın meslek birliği içinde çalışacak ve günün ilerleyen saatlerinde onlarla daha detaylı data paylaşacak” ifadelerine yer verildi.

18 TEMMUZ’DAN SONRADAN SATIŞ YOK

Bugünden itibaren satıcıların yeni mahsul listeleyemeyeceği açıklanmış açıklamada, şunlar kaydedildi: “18 Temmuz’dan itibaren alıcılar yeni satın alımlar yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar GittiGidiyor’daki ‘Hesabım’ sayfalarına 5 Eylül 2022’ye değin erişim sağlayabilecek. GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek veya bütün yıla ait sonuçları üstünde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay’in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki konsolide faal herif sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı ile katkıda bulunmuştur.”

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.