Türkiye’nin konuştuğu Cem Muhammet’ten sevindiren haber! Sağlıklı bir şekilde kilo alıyor

Türkiye'nin konuştuğu Cem Muhammet'ten sevindiren haber! Sağlıklı bir şekilde kilo alıyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki çöp evden kurtarıldıktan sonra AÜ Hastanesi’nde tedavi gören Cem Muhammet A.’nın (9)son durumuyla ilgili data verdi.

“KİLO ALIMI İSTEDİĞİMİZ GİBİ”

Muhammet’in gayet iyi olduğunu bildiren Rektör Prof. Dr. Özkan, “Tüm çabalar sonucunu verdi. Sıhhat olarak hiçbir sıkıntısı yok. Kalorileri kısıtlı fakat gelen bütün tabağı son noktasına dek tüketiyor. Kilo alımı istediğimiz gibi, bundan böyle kalpte, böbrekte, karaciğerde herhangi bir sıkıntısı değil. Sağlıkla ilgili hiçbir sıkıntımız yok ama hala ara ara peşine düşüp takip etmemiz gerekiyor, çünkü zaten gelişme geriliği var, onu da derhal aşmasını beklemiyoruz” dedi.

“20 KİLOYA ULAŞTI”

En büyük sıkıntının psikiyatrik gözlem olduğunu gösteren Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Psikiyatrik gözlemi de çok sık olmakla beraber yine devam edecek, olasılıkla gelecek içinde uygun bir zamanda taburcu edeceğiz. Taburcu etmek için tam süre söyleyemiyorum. Bu çocuk olasılıkla ilk etapta devlet denetimine geçeceği için, orada yerinde bir etraf hazırlanıyor. O etraf için haber bekliyoruz. İlk geldiğinde 17 kiloydu, şimdi 20’ye yaklaştı. Taburcu olduktan daha sonra da kesinlikle çok sık göreceğiz. Devlet belirli fakat yerinde bir ortam hazırlayacaktır. Uygun ortamda kendini güvende hissetmesi, keza maddesel hem psikiyatri sağlığını takip etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

sizlere ebayturkiye.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir